| Aramusha a întrebat:

Este femeia vinovata ca oamenii se desfraneaza?
Adam nu se excita la Eva cand erau goi amandoi?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar erau doi copii imaturi,fara a cunoaste binele si raul,de asta au si mancat spre a cunoaste,desi dumnezeu a interzis cunoasterea,religia ce a facut mereu? a interzis cunoasterea,fanatici religiosi ce fac? lupta impotriva stiinteti si spun ca stiinta = satana dar se folosesc de ia, exista o legenda cum sarpele era un erou care a salvat omul de sub robia lui iahve apropo cuv dumnezeu e unul inventat in TORA nu exista acest cuvant, ei ti au dat seama de ei dupa ce au mancat marul, desi dumnezeul smecherul stia ce face a pus doi copii fara minte si le-a spus nu mancati dar tot el a pus si un sarpe pe care apoi la blestemat sa se tarsca pe veci, curios inainte de aia ce facea, basme religioase, din pacate multi ar ucide pentru ele, vorbim de toate religile

| 6684464 a răspuns:

Nu cred ca pe plaja nuzilor sunt toti cu *** tare.

| benny7 a răspuns:

NU ESTE VINOVATĂ - Dar din pricina desfrînării, fiecare bărbat să-și aibă femeia sa!*

| teo530 a răspuns:

Dacă amândoi vor sunt de vină amândoi, dar în cazul unui viol este vinovat violatorul/violatoarea(nu prea cred că există violatoarea dar cine știe).

| Aramusha explică (pentru teo530):

Eu nu as depune plangere asupra unei violatoare, sa ma rapeasca cu duba sa ma lege si sa o faca cu mine toata ziua.

| teo530 a răspuns (pentru Aramusha):

Dar poate ți-ar plăcea și atunci nu ar mai fi viollaughing