| Inferno a întrebat:

Este gresit daca afirmam ca majoritatea crestinilor de la aceasta categorie sunt posedati de lucifer?
Pentru ca,priviti, dau numai raspunsuri ce decredibilizeaza crestinismul. Personal,cand am intrat la aceasta categorie aveam o parere buna despre crestinism,chiar foarte buna, numai ca utilizatorii crestini de aici au reusit sa mi-o spulbere in trei ani, cu logica lor inexistenta, incultura si modul in care ignorau dovezile. Si cum din fire urasc prostia, vazand cata prostie se afla in randurile crestine a ajuns sa-mi repugne si crestinismul. Decat sa dati raspunsuri exagerate ca "Dumnezeu exista,cei ce nu cred ajung in iad." ce nu fac decat sa submineze credibilitatea crestinismului,mai bine v-ati manifesta credinta intr-un mod sceptic dar credibil. Decat sa va arogati infailibilitatea, ma bine acceptati ca puteti gresi, ca Biblia la randul ei poate contine greseli de scriere si chiar ca religia crestina poate gresi. Decat sa spuneti "Sunt 100% sigur ca Dumnezeu exista." prin aceasta asertiune starnind doar rasetele (pentru ca toti va vor califica ca ignoranti si creduli), mai bine scadeti un procent si spuneti: "Sunt 99% sigur ca Dumnezeu exista." nu faceti decat sa va cresteti credibilitatea.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt în asentiment cu tine.
Şi eu aveam o părere ceva mai bună despre creştinism, înainte să încep să vizitez această categorie şi să citesc răspunsurile celor care se declarau buni, drepţi, superiori, demni de raiul Dumnezeului lor...
De multe ori rămân cu impresia că sunt plătiţi de cineva să discrediteze creştinismul.
Astfel de gândiri şi atitudini nu au cum să atragă pe cineva (cât de cât inteligent), doar să respingă.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

"De multe ori rămân cu impresia că sunt plătiţi de cineva să discrediteze creştinismul." - Give a man a mask and he will show his true face smug, asta face diferenta intre real si virtual.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

"Give a man a mask and he will show his true face..."

Mi-ai amintit de un video-pamflet peste care am dat ieri.
http://youtu.be/3fhvmg9oiWU :))

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

"De multe ori rămân cu impresia că sunt plătiţi de cineva să discrediteze creştinismul.".
Deci ei sunt platiti sa se discrediteze pe ei? laughing

| NOname a răspuns (pentru Hombre):

Aha. În cazul unora aşa pare.
http://youtu.be/j8bUWw1-8wk

| Angel0 a răspuns (pentru NOname):

Crestinii cu bun simt au plecat de mult de pe aceasta rubrica controlata de atei aroganți.

| NOname a răspuns (pentru Angel0):

Se vede.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

laughing ce i-a nimerit, pe vreo 99, 99%.

21 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Da este gresit.
Ateii de pe acest site sunt dominati de partea lor intunecata.

| 4b a răspuns:

Citeam pe undeva ca ateii is posedati...
Iti dau un sfat ma Inferno, ramai cu mentalitatea ta si nu te lasa schimbat de oameni; daca te intere ceva de religie, te informezi singur ca amu stiinta ii peste tat.
Numa' bine. Sanatate. Ciaules

| Narfundo a răspuns:

Bine mai barbate dar acum tu ce faci? Te lasi influentat? Tu trebuie sa-l simti pe Dumnezeu singur. Poate ar fi mai bine sa nu mai citesti atat. si bine inteles sa lasi masturbarea.O seara buna

| Maxim96 a răspuns:

Pai tu te increzi in oameni ori in Dumnezeu?

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Maxim96):

Si tu crezi in oameni. Oamenii au scris Biblia, apoi ei zic ca Sf Duh le-a insfulat-o. Deciiiiiiiii... daca acei oameni mint? naspa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta stim.ai mai spus-o.de multe ori.cu ce te putem ajuta? ai vreo intrebare? ca prima e tot o afirmatie sau prejudecata.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma puteti ajuta, cum e viata in rai?

| 4b a răspuns (pentru Hombre):

Nu te ajuta nimeni...esti pe cont propriu; pune osu' la bataie, lasa-te de capre si da un rost vietiiwinking

| Hombre a răspuns (pentru 4b):

Caprele si cu tine sunteti rostul vieti mele.winking

| 4b a răspuns (pentru Hombre):

laughing poate intr-o alta viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hombre? spre implinirea ta vesnica, viata ta de pe pamant o prefigureaza pe cea de acolo. vrei in rai? incepe de aici de pe pamant. daca aici traiesti in pacat si rele, nefericire si greutati, dar nu iei atitudine spre schimbare si indreptarea dupa care tanjeste sufletul, e greu.fii fericit, si in durere si in necaz, fiindca aurul se curateste si purifica prin foc.straduieste-te si nu va fi degeaba.vei primio cununa, ori vei avea acces la un dar minunat de la izvorul tuturor bunatatilor.vei fi tu insuti un izvor racoritor pentru multi. traieste ingereste in trup si vei vedea cum e in rai.cand esti trist, sa-ti cante ingeri in inima.vei simti cum este in rai.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai babaule, fabrica de siderurgie e locas de cult? Ca prea le zici cu focwinking

| IoanieCriminalul a răspuns:

Iti dau dreptate!

| kira30 a răspuns:

Pai daca tu te axezi doar pe noi, astia prostii, ori esti ca un magnet pentru...sau oriunde mergi dai numai de prosti.