| Steam321 a întrebat:

De ce lumea nu mai crede în Dumnezeu?,și cei care spuneți ca vai ca e doar o manipulare va îndoiți amarnic,dacă satan exista,oameni posedați de demoni,exista și Dumnezeu, dacă nu ar exista Dumnezeu am fi fost morți de mult

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

A fost profeții în Biblie ca in ultimele zile oamenii vor fi mai preocupați de distracții decât să creadă în El. Oricum, creația și Biblia sunt dovezi clare ale existenței sale. Romani1:20,2Timotei3:1-5

| RAY a răspuns:

99,99% din populatie e crestina, de ce daca nu ar exista am fi morti de mult?

| drutzix a răspuns:

Altu care se crede o victima.
90% din romani cred in Dumnezeu. De unde dracu ai scos tu chestia ca nu mai crede lumea?
Problema e ca nu ai dovedit ca exista nici draci si nici oameni posedati.

| Elide a răspuns:

Oamenii cred în El. doar de fațadă, credința fără fapte este moarta, Dumnezeu ne va judeca in ultima zi, chiar și pe un ateu îl va judeca asupra comportamentului, cel mai mare păcat este sa hulești împotriva Duhului Sfânt și cunosc un ateu care face asta zilnic..deși nimeni nu.l obligă să creada, el spune că lipsa culturii ne îndeamnă să credem in ceva care nu exista creând ceva, a zis că dacă nu îl vede, dc sa mai creadă să creadă în duh? Fiind ateu care nu crede in absolut nimic toată ziua vb că Dumnezeu nu există și pe satan îl are pe buze mereu!

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Cum naiba sa il ai pe satana pe buze fiind ateu?

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Ma refer la faptul că înjură foarte mult cu dracu

| Steam321 explică (pentru Elide):

Tu ești de fel o persoana credincioasa?

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Pe TPU nu cred ca cineva injura ca ar fi banat, real voi crestini injurati de toti sfinti si dumnezei, hai ma numai va dati sfinti, de 27 de ani traiesc printre romanii ce naiba, numai ne cunoastem? chiar voi recunoasteti cat de imorali

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Cine se da sfânt Ray? Nu trebuie sa te dai sfânt nici sa te crezi in sufletul tau pentru că Dumnezeu știe cum ești cu adevărat, fara toate măștile care ți le pui zi de zi!

| Elide a răspuns (pentru Steam321):

Da.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Citește profețiile din Apocalipsă

| TipuNebun a răspuns:

Oamenii nu mai cred in Dumnezeu? 92%din populatia Romaniei crede in dumnezeu.Voi vedeti un ateu pe strada si incepeti ca oamenii nu mai crde in Dumnezeu ca ce-o ajuns lumea asta.Lasa ca sunt alte tari in care oamenii credinciosi sunt putini.