| Inferno a întrebat:

Este pacat daca ai vicii?
Voi ce vicii aveti?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Aveti vicii si mai ziceti ca sunteti oameni liberihee hee

16 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Berea

| MMihai a răspuns:

Fumez, nu îmi place să fac gospodărie.

Răspuns utilizator avertizat
| Varahil a răspuns:

Intrebarea e nitel...aiurea.De multe ori,viciu si pacat inseamna acelasi lucru,desi pacatul e mai mult decat un viciu.E mai complex. Daca vrei,viciul e forma cea mai vizibila,cea mai exterioara a pacatului.
Si exista foarte putini oameni care, la sfarsitul vietii, ajung sa nu mai aiba vicii.In rest, avem toti.

| Minks a răspuns:

Tigarile si coca cola. Nu beau cola des dar si cand beau...

| DakotaRoyse a răspuns:

Să visez laughing

| AlinaaAli a răspuns:

Ciocolata cu cocos si tigari big grin

| qazwsxedcrfv a răspuns:

Este pacat de tine sa ai vicii care "dauneaza grav sanatatii". Nu de alta, dar sa-ti faci rau singur, tine mai degraba de prostie si nu de cat de credincios esti.

Apoi mai sunt alte vicii, care nu te lasa sa faci nimic in viata, sau iti creeaza falsa iluzie, ca viata ta nu are sens fara viciul respectiv. Si e pacat ca nu poti sa ajungi la potentialul maxim.

| catalin188 a răspuns:

E pacat sa nu ai vicii 2 litri cola pe zi

| cal3star a răspuns:

Coca-Cola si laba

| Monicaツ a răspuns:

Coca-Cola este viciul meu.

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Viciu la mine inseamna Coca-Cola big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"fara vicii am fi doar niste roboti"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat timp cat e viciu inseamna ca esti dependent, adica sclavul acelui viciu si e pacat, parerea mea

| claudiu93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu esti dependent de mancare? Nu esti dependent de apa? E pacat sa fii dependent de lucrurile astea? Nu sunt si ele niste vicii? Oamenii au multe nevoi. Si nevoile ne fac intr-un fel sclavi dar daca multe din nevoiel care ne fac sclavi ni le-a dat chiar Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru claudiu93):

Scuze, m-am exprimat eu gresit si fara sens. bineinteles ca e nevoie de mancare, apa, odihna...etc insa nu stiu daca le-as spune dependente, ci nevoi biologice. dar si astea pot deveni pacate daca le faci in abuz. de exemplu: nu-i pacat sa bei, e pacat betia; nu-i pacat sa mananci, dar e pacat sa mananci pana ti-e rau. Cat despre fumat: e clar ca e pacat deoarece afecteaza trupul, chiar si intelectul, de droguri nu mai zic. (1 Corinteni 6:19-20) "Nu ştiţi că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt, care locuieşte în voi, şi pe care L-aţi primit de la Dumnezeu? Şi că voi nu sunteţi ai voştri? Căci aţi fost cumpăraţi cu un preţ. Proslăviţi dar pe Dumnezeu în trupul şi în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu". Sper sa-ti fie de folos. numai bine!