| anonim_4396 a întrebat:

Este pacat daca mananc pomana si calavie cand sunt pe stop?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Nu cred ca este o problema, dar poti intreba Preotul.

4 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Eu nu consum alimentele in functie de fantezii si de credinte, dar pentru cine doreste sa respecte regulile impuse de niste smecheri care se pretind cunoscatori ai adevarului si trimisi ai unui personaj invizibil numit Dz care cu puterea si iubirea lui nemarginite lasa oamenii in suferinta de sunt spitalele pline, ii spun ca e liber sa creada in povesti, sa respecte reguli impuse de creatorii de povesti si atunci e bine ca sa ii intreabe pe acestia ce, cand, cum si cat sa manance, ca sa nu incalce vreo regula fantezista si sa nu se supere Dz-ul cel invizibil si atotputernic.

| Panamax a răspuns (pentru Irinel15123532):

Idiotenia cu accesul interzis al femeilor in biserica in perioada menstruatiei era mai mult de natura igienica decat spirituala.Inca nu existau absorbante la colt de strada iar dusurile cu apa calda erau destul de rare.
Dar mentalitatea invechita se pare ca a ramas aceeasi.

| Mihaela2729 a răspuns (pentru Algo098):

1. Ce cauti in categoria despre religie daca nu poti da un raspuns serios?
2. Mai bine nu comentai
3. N am nevoie de misto uri, ci de raspunsuri serioase.

| Algo098 a răspuns (pentru Mihaela2729):

Si nonreligia e tot o religie, iar raspunsul e serios adresat celei care a intrebat.