| lilip a întrebat:

Este pacat sa pangaresti corpul uman astfel:
http://www.youtube.com/watch?v=-9rwXXI6ZQI
Este in scop stiintific despicarea omului in bucatele, dar d.p.d.v religios acei oameni vor arde in iad?

6 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Mulțumesc de link. Foarte educativ.

| DeliaDaniela a răspuns:

Ce te face sa crezi ca exista iad?

| RockNbeer a răspuns:

Atunci de ce nu scrie boss-ul asta ceresc o carte de medicina sa nu mai fim noi oameni nevoiti sa ne "macelarim" intre noi?

Răspuns utilizator avertizat
| Silviuloan a răspuns:

Depinde in ce scop o fac.

| RazvanStefan a răspuns:

Stiinta este ceva real. Religia e ceva in ce cred oamenii de mii de ani. Si de unde stii ca exista iad/rai sau ca oamenii ard acolo? Nu vad nici un pacat. Trebuie sa descoperim lucruri, nu sa ne temem de niste zei despre care nici nu stim daca au existat.