| anonim_4396 a întrebat:

Eu am făcut hula împotriva duhului sfânt, am vrut să văd cum e să o faci cum am citit în biblie și am început să spun în fața icoanei hule cum au spus fariseii lui Iisus. După un timp am fost la biserică și mi-am cerut iertare. Mie îmi e frică că nu m-a iertat Dumnezeu. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Roaga-te Domnului Iisus pentru iertare, marturiseste-i pacatul, pocaieste-te de el, asuma-ti responsabilitatea pentru el, si mergi mai departe, nu il mai repeta, si nu iti mai aduce aminte de El, Iisus te iarta, de aceea a murit pe cruce, pentru toate pacatele noastre, pentru ca te iubeste.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu e o jignire, ar trebui sa discuti asta cu un psihiatru.

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

Destept mai esti. Sa nu mai faci asa ceva niciodata

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Hula impotriva lui dumnezeu nu sunt injuraturi, pacatul de neertat este pacatul pe care il repeti constient. Nu-ți fa griji prin simplul fapt ca te mustra conștiința e semn ca esti ertat. Cand vei face greseli si nu vei mai avea remușcări atunci sa stii ca esti pe o cale greșită