| francesca89 a întrebat:

Eu nu cred ca am vazut o penibilitate mai mare ca asta, va las si pe voi s'o savurati:"@Francesca: bai fetita tu ai o problema mare! Unde ai vazut tu oameni ca Iisus? arata-mi si mie unu care s-a rastignit pe Cruce, a murit si a inviat a 3-a zi? Spune-mi cum a aparut universul? crezi ca tot ce vezi tu acum pe pamant a aparut asa din nimic? crezi ca nu exista un Creator a toate cate sunt pe pamant? Tu cum ai fi existat mai fetito daca Dumnezeu nu ar fi creat omul? Te crezi superioara cumva? Tu ai auzit cumva de oameni care au zis ca nici macar Dumnezeu nu ar putea face ceva care sa-i impiedice si au murit?( ai auzit de Titanic? stii ca au zis ca nici macar Dumnezeu nu il poate scufunda? stii ce s-a intamplat mai departe?), NU TE JUCA CU FOCUL pentru ca ai sa te arzi!
Raspuns trimis de Sunshine99

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Dacă cifrele de la coadă sunt anul nașterii, sau vârsta, atunci Sunshine99 este o fată cu 10 ani mai mică decât tine, dragă francesca89, și nu are rost să te cerți cu ea, că au zăpăcit-o ăștia la școală, cu o materie numită religie.
De fapt după ce studiezi, foarte atent și foarte mult la școală Vechiul Testament și vezi ce basme aberante are, ori devii ateu, ori îți pui întrebarea " Cum ar trebui să fie o religie adevărată?".
Paradoxal ea, Sunshine99, și Efrumuseti, și Andra20 precum și Dănutza27 au ales a treia cale : Creștinismul.

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura penibila esti tu, Francesca draga happy Mesajul este cat se poate de corect.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Mă amuză teribil de tare numele tipei. laughing
Deci. "I got a pocket, got a pocket full of sunshine. I got a love, and I know that it's all mine. Oh, whoa!
\dancing "
Şi vine. Bla, Bla, Bla, Bla...thinking

Apache
| Apache a răspuns:

Este penibil si rationamentul ei...dar esti si tu penibila fiindca postezi un mesaj privat care iti era adresat tie...
daca as sta si eu sa scriu toate mesajele rautacioase si prostesti pe care le primesc...as umple categoria!

| Danutza27 a răspuns:

Nu te mai vaita atit. Poate ai uitat ca esti solicitata sa fi capetenia hoardei de aur.
Am si eu o rugaminte la voi : Dupa ce va organizati avind in frunte pe @francesca89 va rog sa ma anuntati si pe mine pe privat cind ajungeti prin cart Berceni. O sa va intrebati de ce, am sa va raspund.Noi avem la bloc o catea "Lola" si de 2 ori pe an are rinduiala ei, mai fac ei scandal dar ii potoleste lumea cu o caldare de apa, mai arunca niste merge si animalele pricep si muta traftirul in alta parte.O sa ziceti bine bine dar ce are cu noi Pai uite mai oameni buni ce zice lidera voastra cer scuze ca o citez "Ce mama dracu? crestin sau ateu cu totii ne place sexul! DA mie imi place, si nu e rusine sa recunosti asta! imi place sa fac toate nebuniile care'mi trec prin cap! imi place 69/capra/la perete/pe scaun/pe lumina! imi place sa ma masturbez si sa ma uit la filme porno.astea ma fac curva sau ce?" Veti sari cu gura mare "ce are sefa cu Lola cateaua blocului "Va luminez la minte daca apareti voi si lidera voastra ii baga lu Lola in cap toate traznaile alea nu o sa mai avem liniste, se va transforma Lola asemeni ei (ca este slaba de minte Lola si crede toate prostiile) si va tine traftir dupa traftir cit este ziua de mare si o sa fim nevoiti sa chemam hingherii si ii pun jbiltul de git si ei si tovarasilor ei.

| Danutza27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are omul dreptate, dar eu zic ca mai are o sansa,avind in vedere ca Sf Molifta nu a fost de folos ca a rupt lantul si a fugit de chinezarie, Poate dusa la Sf Munte. Poate cind o sa o prinda tasu o sa ii aduc bietului om lantul cu care leaga bunicul vaca si pe ala nu il razbeste ca e facut pe vremuri.O sa incercam sa o ajutam care cum putem Ar trebui toti sa folosim Forta Rugaciunii si poate se indura Cel de Sus sa ii deschida ochii.Pai exemple avem prin Vietile Sfintilor, Sf Maria Egipteanca este un exemplu foarte bun Nu este sub demnitatea ei sa citeasca deoarece "cititul nu dauneaza grav sanatatii" cum crede ea.

| Nymphetamine a răspuns:

Fiecare are dreptul sa creada in ce vrea. Ti se par spusele ei mai penibile decat faptul ca incerci sa o umilesti postand o intrebare ca asta?

| cristi202 a răspuns:

Penibil? Poate pentru tine. Si daca e asa, chiar ai o problema mare. Hai sa zicem ca nu poate fi dovedit ca Isus am murit pe Cruce si a inviat, sa zicem, pentru ca exista dovezi si pentru asta, sa zicem ca aparut la intimplare, desi organizarea materiei din corpul tau arata cu totul altceva, sa zicem. Insa in chestia cu Titanicul, si cu alti oameni care s-au considerat superiori lui Dumnezeu, este cit se poate de adevarat. Interesant in cazul Titanicului e ca vasul, fiind compartimentat, putea sa navigheze cu 4 compartimente inundate, insa se stie ca spartura a afectat 5 compartimente, pe care le-a inundat si care a dus la scufundarea vasului. De ce 5? De ce nu 4, ca sa nu fi fost nici o problema? Sau de ce nu 6, 7, 8? Asta este, cu Dumnezeu nu te pui. Asa ca mesajul il consider a fi binevenit pentru tine. Pacat insa ca nu iei seama la el, considerindu-l penibil.

| Angel0 a răspuns:

Raspunsul mi se pare ok.Ce nu ai inteles?

| francesca89 explică:

Danutza de cate ori ai dat copy paste la faza aia cu Lola?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, eu chiar nu inteleg. De ce au crestinii o parere asa proasta despre atei? Fiecare cu convingerile lui, fiecare are anumite motive pentru a crede sau nu.
Daca as pati eu asa ceva cred ca l-as face matura pe respectivul.

| francesca89 explică (pentru anonim_4396):

Cu cine sa te certi?
asa aberant mi se pare deja, e ca si cum cineva mai crede ca pamantul e plat, sau cum cred copii in mos craciun

| V3ra a răspuns:

Francesca esti foarteeeeeeeee desteapta,mie nu imi faci niciun rau, esti doar penibila si nu ai un raspuns inteligent la nimic, stii doar sa vb urat si sa raspunzi pe langa si cam atat! Bagatoare de seama...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru francesca89):

Da, asa e. Daca unii vor sa se lase manipulati de Biserica si sa creada in ceva similar lui Mos Craciun, sa o faca deoarece avem de cine rade, nu ma deranjeaza. Dar sa o faca naibii in liniste si sa nu ma bazaie pe mine la cap sa ma iau dupa ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru V3ra):

Ma rog, si ce ai scris tu inteligent in acel mesaj?

Ceilalti, lasati-o sa posteze pe francesca! Nu e un lucru rau, ca stim cu cine sa nu ne batem capul data viitoare, ca oricum nu va intelege!

| Dumnezău a răspuns:

Pentru crestini: Vreau sa va intre molifta in cur si sa va bag un joint,optional,crestinopatelor in piz-da,crestinopatilor tot in lorgean,asa metafizic.

Pentru Dumnezeu: ''Smight me,oh,almighty smighter!-Bruce Nolanwinking

Mi se rupe de Dumnezeu cu o mare pasiune si mi se rupe de ce-mi poate face,de fapt nu-mi poate face,pentru ca daca exista(ceea ce e destul de putin probabil) il doare in cur de mine,mai tare decat ma doare pe mine de intelesul si profunzimea poeziilor lui Goethe sau Nichita Stanescu. Apropo, Dumnezeu e la fel de gay ca Nichita Stanescu.V-am tucat, pacatosilor!

| cristi202 a răspuns:

@MossaNo13:
Ok, pura coincidenta, dar nu ti se pare ca sunt prea multe coincidente, incit sa nu poti spune ca e doar intimplarea?

| francesca89 explică (pentru V3ra):

Ai un mare "stupid" din partea mea.si cine vrea sa-ti faca rau? din partea mea poti sa te'ntorci cu curu'n sus

| francesca89 explică (pentru Apache):

N'a fost un mesaj privat...a fost un raspuns la o intrebare, de ce nu poate aparea si aici?
raporteaza daca nu'ti convine

| V3ra a răspuns (pentru francesca89):

Imi pare rau ca nu pot vota inca, si ca nu exista ceva gen-"persoana dezaxata"-ai avea votul meu!

| SandraMikyZu a răspuns:

Cred ca glumesti nu? in primul rand Apache avea dreptate nu publici un mesaj privat desi daca ar fi fost ceva mai asa as fi publicat si eu si in al doilea rand ce vrei sa ne spui ca ea ii anormala ca crede in Dumnezeu? sau ce? tu ai putea sa o asculti penttru ca are dreptate acum cu titanicu nu stiu cum a fost dar na

| francesca89 explică (pentru SandraMikyZu):

Alta intelectuala...incearca sa te exprimi!"dar na"? serios acum?

| V3ra a răspuns (pentru Dumnezău):

Dumnezeu sa te ierte!

| Parmalat a răspuns:

rolling on the floor

E clar - popa indobitoceste

| Raquella a răspuns:

Toti oamenii seamana cu Isus.Sunt creati dupa chipul si asemanarea Lui.

| EmaS a răspuns:

Noi trebuie sa ne asemanam cu Isus prin modul nostru de viata, prin vorbirea noastra, prin comportamentul nostru.Si suntem creati dupa chipul si asemanarea Lui.Suntem frati cu El.,,Copilasii mei, pentru care iarasi simt durerile nasterii, pana ce va lua Hristos chip in voi.,,

| francesca89 explică (pentru V3ra):

Nu mai folosi cuvantul "dezaxat", e stupid.de fapt, la ce sa ne asteptam de la o penibila?

| V3ra a răspuns (pentru francesca89):

1.Hai sa-ti dau definitia cuvantului dezxat pentru ca vad ca te uiti ca la felul 14 la el, da stiu nu il intelegi :dezaxat=dezechilibrat moral si mintal, acum tu alegi de care esti1

2.Cuvantul nu are cum sa fie stupid, dar tu da!
3.Penibila esti tu pentru ca nu stii decat sa faci atac la persoana daca mintea nu te ajuta la mai mult

| francesca89 explică (pentru V3ra):

Dar tu nu faci atac la persoana? te cam crezi superioara, pe langa faptul ca esti proasta de puti.
Si te roaga frumos familia sa fugi de acasa.

| V3ra a răspuns (pentru francesca89):

Hai ca nu mai stau sa ma mai cobor la nivelul tau, la revedere!

| francesca89 explică (pentru V3ra):

Mai bine. oricum tu mai jos de atat nu poti fi.u reached the bottom of stupidity