| PreaDulcePreaFin a întrebat:

Eu zic ca thor este mai puternic decat isus, uitati aici dovada
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/......6195_n.jpg

15 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Dovada ca Thor exista si Iisus nu. Da semne oamenilor si ei "batman! batman!". Cred ca si popii stiu, de asta isi pun paratrasnete pe biserici.

| sublime89 a răspuns:

Asta chiar ar fi fost o dovada extrem de credibila pentru oamenii de acum cateva secole sau milenii, cum au fost si cei care au scris biblia.

| PreaDulcePreaFin explică (pentru sublime89):

Imagineaza-ti cum ar fi fost daca o statuie a lui era lovita de un fulger. crestinii aveau orgasm.
E uimitor cum distorsioneaza adevarul creierul uman, ei sunt prizonieri in propria lor imaginatie... trist

| sublime89 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Asta se intampla cand ti-e frica sa gandesti, poti sa ramai prizonierul celor mai stupide povesti ce le-a putut omul vreodata inventa.

| Moisie a răspuns:

Asta nu spui numai tu, si nici nu trebuie sa te mire nici macar imaginea data de tine!
Thor era Zeul TUNETULUI, in timp ce Isus era un amarat de dulgher care nu avea puterea nici macar sa se apuce de munca!
Asa ca daca isi profesa meseria sa de dulgher si se urca pe casa, fac pariu ca il tuna si-l fulgera Thor intr-o clipita, asta numai ca sa vada crestinii care doar cred fara sa gandeasca, diferenta intre un adevarat zeu, si un sarlatan care prefera sa excrocheze lumea mimand exorcizari, in loc sa munceasca!
Atentie eu vorbeam de sarlatanul Isus care era dulgher... si nu de Dumnezeul Isus daca ar fi asa ceva. ca eu nu stiu!

| GabiD a răspuns (pentru Moisie):

Un amarat de dulgher esti tu. Iisus a facut atatea minuni precum scularea oamenilor din morti da tu cu prostia ta.

| Moisie a răspuns (pentru GabiD):

Pai cum sa invie oamenii un amarat de dulgher care era si el OM si nu Dumnezeu?
Nu cumva "minunile" acelea le facea asa cum afirmau contemporanii care il cunosteau si care toti afirmau acelasi lucru...si anume ca Isus lucreaza cu puterile lui Belzebuth?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In drumul spre casa am vazut o pisica. Vai, bine ca nu ploua! happy

| RexCuParuCret a răspuns:

Si toti ne vom duce in focul vesnic daca continuam asa.
Mare e rabdarea Ta Doamne!

| GabiD a răspuns:

Aoleu,maica.Doamneeeee da ce ati mai inventat! Acest thor zeul boului nici macar nu exista vreo dovada ca exista

| PreaDulcePreaFin explică (pentru GabiD):

Tocmai ti-am prezentat dovada, ca thor, marele zeu al tunetului exista, si a distrus statuia zeului vostru pagan, iisus. el incearca sa va evertizeze, dar voi aveti mintea oarba

| GabiD a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Eu nu pot vedea link-ul. Daca I'll mai poti da o data te rog?

| GabiD a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Da totusi de ce tocmai acum a fost lovita si nu acum un an spre exemplu? Plus ca a fost lovita de fulger deoarece probabil(cum nu am vazut poza)a fost in cel mai inalt punc si a atras fulgerul? La asta te-ai gandit?

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

Trebuia sa dai copy link-ului si paste in bara de cautare a browserului. http://i.imgur.com/n1xMhfN.jpg

| GabiD a răspuns (pentru Mădă0611):

Mersi.