| lifeForJesus a întrebat:

Evanghelia aceasta a Împărăţiei va fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfârşitul.
Matei 24:14

Să ştii că în zilele din urmă vor fi vremuri grele.
Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroşi, trufaşi, hulitori, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie,
fără dragoste firească, neînduplecaţi, clevetitori, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, vânzători, obraznici, îngâmfaţi; iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu, ca unii care sunt stricaţi la minte şi osândiţi în ce priveşte credinţa.

Cat de aproape credeți ca e sfârșitul lumii, potrivit cu cele de mai sus?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu trebuie sa ne miram de atitudinea oamenilor fata de Cuvantul lui Dumnezeu.Scrie clar cum vor fi zilele din urma.Si chiar asa sunt multi fara frica de Dumnezeu,rai, hulitori.Dar noi, Il asteptam pe Domnul Isus!
http://www.youtube.com/watch?v=F1fJyIsDfhs

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adryan17 a răspuns:

Daca tot citesti evanghelia si cu biblia, citeste si pasajul unde scrie clar cam asa: nimeni nu va sti cand este sfarsitul, nici ingerii, nici fiul ci doar tatal...Imi cer scuze ca nu imi amintesc pasajul exact, dar ce vreau sa zic este ca doar Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul si nimeni altcineva nu cunoaste asta! In plus parca au fost vreo 7 sfarsituri ale lumii pana acum, deci traiti-va viata si faceti cat mai putine pacate. Pa!

| lifeForJesus explică (pentru Adryan17):

"cat mai putine pacate"
Voi fiți dar desăvârșiți, după cum Tatăl vostru cel ceresc este desăvârșit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte aproape deja ma pregatesc pentru iad / ma duc sa-mi cumpar crema sa nu ard asa tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inteles partea cu vanzatorii.

| elena999 a răspuns:

Nimeni nu stie.Am vazut multi oameni care pun aceste intrebari.Va zic eu cand! Cand nu vor mai exista crestini care sa se iubeasca intre ei si cand nimeni nu-l va mai iubi pe Dumnezeu!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Tu deja siai rezervat un loc in iad

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Unde e caldura mai mare acolo am facut rezervarea pentru noi atei