| AvalohAlyn a întrebat:

Exista acel ceva ce se numeste suflet?
Unde se localizeaza?
El,sufletul, este nemuritor sau muritor?

5 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Trupul este muritor, iar sufletul este nemuritor.
El nu se poate vedea, e ceva invizibil, ceva la nivelul minții, ce iese din inimă
Sufletul poate fi rănit foarte ușor.

| danut a răspuns:

Omul Viu este Suflet, cand omul moare Sufletul dispare (asa spune Dumnezeu in Biblie).

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Când omul moare trupul se întoarce in pământ iar sufletul se întoarce la Dumnezeu care l-a dat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exista acel ceva ce se numeste suflet? NU.

Unde se localizeaza? Nicăieri.

El, sufletul, este nemuritor sau muritor? Fiindcă nu există, nu e nici, nici.

| Mircea08 a răspuns:

Pui prea multe intrebari si nu dai doi bani pe raspunsuri, motiv pentru care le mai pui o data, cu alte cuvinte, ca sa nu se prinda lumea. Acesta si nu numai, este motivul pentru care EU NU TE CRED INDIFERENT CE SPUI. Acolo unde am raspuns, am facut-o pentru ceilalti nu pentru tine, iar incepand din acest moment vei ai ignorat de mine, deoarece nu este normal sa discut cu cineva care se joaca cu mintile oamenilor