| RAY a întrebat:

Exista crestini care datorita categoriei religie au devenit persoane atee sau agnostice sau deiste sau penteiste? ce anume va convins sa spun asa? daca nu exista ce sens are aceste contraziceri crestini vs atei?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Da.Ciudat sau nu, prima data am auzit de ateism de pe TPU si tot datorita site-ului am ajuns ateu.
Am fost influențat mai ales de tine in 2011 când aveam un alt cont, daca îți vine sa crezi.
laughing
Pe vremea lui Gaia, inferno(si acum mai e), sublime si mai multi de care nu-mi mai amintesc.
Glod old times laughing

Acum nu ma mai declar ateu.
Dar in niciun caz creștin.

63 răspunsuri:
| RAY explică (pentru Holiday):

Nu am timp de pierdut aiurea, cei care au dubii pot sa se informeze, pe mine nu m-a facut ateu o contrazicere sau discutile de pe un forum, trebuie sa fi sincer cu tine insati ca sa accepti realitatea, in momentul cand accepti realitatea cauti singur stiinta de placere, pasiunea

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"cauti singur stiinta de placere"

Pe bune? Pui pariu ca unu din 5 romani nu stie sa defineasca "stiinta", nici macar aproximativ? E adevarat ca 4/5 "credinciosi" habar n-au cine este personajul....Iosif sa zicem, din povestea lor. dar ei cred in spiridusi, ce pana mea...
Dar asta e alta poveste...

| RAY explică (pentru Holiday):

Pai vezi e pierdere de timp sa te contrazici cu ei, ei detin adevarul absolut, ei cunosc totul deci orice le-ai spune e minciuna chiar daca le spui versete din propia biblie care nu le convine lor