| RAY a întrebat:

Exista Dumnezeu? Dau fundita la primul ateu care afirma ca nu exista

Asa functioneaza categoria religie observ, crestini cu crestini, e corect sa ne impartim funditele intre noi?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Raspunsul cel mai adevarat e nu stim restul e can-can.

40 răspunsuri:
| RAY explică (pentru minrest):

Ai dreptate

| Steregoi a răspuns:

A afirma categoric "Dumnezeu nu exista" este o afirmatie arbitrara.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru Steregoi):

Nici tu nu ai citit intrebarea mea de fapt

| Freya1 a răspuns:

Exista! Ciuda nah laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Naty nu asta e intrebarea

| cristi202 a răspuns:

Primul ateu care afirma, sau care dovedeste? happy

| RAY explică (pentru cristi202):

Nu aia e intrebarea, dar si tu ca restul nu ati citit intrebarea care e mai jos

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Am citit, Ray, insa chestia cu funditele de aici mi se pare atit de nesemnificativa, incit nu am bagat de seama intrebarea ce ai pus-o.

| DeyCj a răspuns:

Dumnezeu există doar ca idee generală, sau cuvânt filozofic, real nu este o persoană, așa cum oamenii l-au făcut.
Nu, nu este corect.De exemplu eu, când adresez o întrebare aici, desemnez răspunsul câștigător pe acela care m-a ajutat, și nu țin cont de chestii de etnie, sex, sau religie.De asemenea, dacă sunt mai multe răspunsuri ce mi-au folosit, și parțial, fiecare din acei useri au un vot folositor, asta deoarece nu pot da mai mult de o fundă, și ca să nu ofensez pe nimeni prefer soluția asta.