| AvalohAlyn a întrebat:

Există preoți sau pastori cu har, care au darul de a îți alina o suferința mai ales sufletească /psihologica? Adică să te ajute la sănătate.
PS:nu contează religia, consider că cine slujește cu adevărat pe Iisus Hristos e bine sa apelam la el cu încredere fie că e preot fie că e pastor.Eu nu cred că ortodoxia e cea mai adevărată cred că creștinismul tot e cel adevărat indiferent de confesiune, doar să creadă că Iisus e Dumnezeu.Dar să slujească cu adevărat pe Dumnezeu asta contează.
Deci știți asemenea preoți/pastori cu har? Îmi puteți da detalii aici sau prin mesaj privat tot pe forum? Numele mă interesează și biserica.
Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Exista Daruri de la Duhul Sfant
Darul prorociei, darul vindecării, darul vorbirii in alte limbi in care numai tu cu Dumnezeu înțelegi fără ca cel rău sa audă
Rugăciunea ascultata de Dumnezeu are efecte
Dumnezeu face toate lucrurile pentru noi
Citește Biblia și o sa vezi

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Isus a fost Fiul lui Dumnezeu, dar orice vindecare a făcut se datora nu atât Lui cat credinței celui bolnav. Deci daca crezi cu adevărat si astăzi Domnul Isus te vindeca nu e nevoie de intermediari.

| HelpingHands a răspuns:

Omule nu vreau să mă laud cu calitățile mele ca și credincios pentru că nu e admis să te lauzi, dar vreau să-ți ofer sprijinul meu pe drumul tău către Dumnezeu. Dacă ai nevoie de o persoană care să te asculte, să-ți ofere sfaturi spirituale, sau pur și simplu un prieten în credință, caută-mă pe Facebook: Ciocanel Valentin. Vreau să fac un grup de prieteni cu aspirații religioase. O să pun umărul cât pot eu de mult prin ceea ce știu și sper să avem mai multă tărie, fiind un grup, căci unde sunt mai mulți Dumnezeu ajută mai mult! Ești invitatul meu! Hai să ne unim, măcar să socializăm pe tema credinței!