| IonutSiAtat92 a întrebat:

Exista sau nu Dumnezeu? Aveti argumente bazate pe fapte?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da exista, universul in sine e dovada.Ar fi imposivil sa existe un univers cu un inceput ca al nostru fara o cauza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am argumente, nici nevoie de ele.

| InYourPants a răspuns:

DA era sa mi cada o barna in cap dar dumnezeu m-a salvat m-am ferit la timp aleluia

| AndrElle a răspuns:

Exista Biblia și minunile.

| Morbid a răspuns:

Dumnezeu nu sunt sigur.
Dar diavolul sigur exista.

| Bluestar15 a răspuns:

Faptul ca existi e dovada ca Dumnezeu exista. Fara Dumnezeu, viata nu ar fi putut aparea intrucat aminoacizii nu se pot asambla in proteine (peptidele se dezagrega in cateva ore, iar daca atmosfera initiala continea si azot in plus si exces de oxigen, asa cum pare sa fie de acord comunitatea stiintifica astazi, se dezagrega in cateva minute) si nici proteinele in structuri celulare complexe (aparat Golgi, lizozomi, mribozomi etc.), nu mai vorbesc de mecanismele informationale care permit fenomene de tip transcriptaza, transferaza etc. Gandeste-te ca toata stiinta si tehnologia din lume nu pot crea un aparat Golgi, daramite o celula intreaga, pe cand ateii cred (fara nicio dovada si impotriva tuturor dovezilor biologice, citologice, biochimice etc.) ca prima celula a aparut aleatoriu LOL Cei care spun ca Dumnezeu nu exista au mii de probleme imposibil de rezolvat, aceasta fiind numai una din acele probleme (putem discuta desigur si despre teoremele incompletitudinii ale lui Kurt Godel, despre paradoxurile logicii formale, despre problemele materialismului enuntate in chimia moderna, despre neurofiziologia ritualului sau despre felul in care psihicul uman e un sistem hipercomplex care functioneaza inclusiv sinergetic si despre multe alte probleme care fac ateismul nu doar improbabil ci 100% imposibil, asa incat materialismul si ateismul sunt de fapt teorii moarte dinainte de a se naste happy ). Toate cele bune!

| IonutSiAtat92 explică (pentru Bluestar15):

Nu am stat sincer sa citesc tot ce scris, dar tot nu cred.

| doctorandus a răspuns (pentru Bluestar15):

Salata de cuvinte.