| Vernusio a întrebat:

Exista viata de dincolo? E posibila?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Exista viata dupa moarte dar numai pentru unii. Cei care asteapta ca Hristos sa revina si sa-i REANVIE.

| danay72 a răspuns:

Eclesiastul9:5,6 spune :-,, Fiindcă cei vii sunt conştienţi că vor muri, dar cei morţi nu sunt conştienţi de nimic şi nu mai au nicio răsplată, căci până şi amintirea li se uită.6 Şi iubirea lor şi ura lor şi gelozia lor au pierit deja şi nu mai au parte niciodată de ceea ce se face sub soare.,, Deci, omul cand moare nu mai are nici o amintire, nu mai stie nimic.

| oprescudorin11 a răspuns:

Ce importanta ar avea?
Crezi ca asta ti-ar permite sa faci mai multa mizerie in viata actuala

| drutzix a răspuns:

Nu cred, nu avem nici o dovada care sa arate ca ar exista 'viata de dincolo'

| MihaelG a răspuns:

Mă...eu unul cred că există, nu știu sigur dar bănuiesc că ceva acolo există! Tu ce zici? Care este părerea ta in legătură cu acest lucru?

| citrixma a răspuns:

Nu există viață dincolo practic este viața asta care o so trăiești și după moarte. foarte simplu