| AvalohAlyn a întrebat:

Exista viață veșnică?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da.

| halogen001 a răspuns:

Nu..Viata e o stare a materiei pe o perioada finita de timp.

| halogen001 a răspuns:

Ca sa poata spune cineva ca exista viata vesnica, trebuie sa ne arate cel putin un exemplar care are viata vesnica. Asa cum nu s-a vazut nici un porc cu aripioare care sa zboare, tot asa nu s-a vazut nici un specimen cu viata vesnica. In plus, noi avem viata finita si nu putem verifica daca un individ are sau nu viata infinita. Putem doar sa-l credem pe cuvant ceea ce e exclus.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da.Viata de apoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista asa cum exista si oameni perfecti

| serenityxx a răspuns:

Da.