| anonim_4396 a întrebat:

Chiar Iisus ne-a spus ca exista viata de apoi, viata vesnica? E adevarat?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pentru unii DA, pentru restul BA.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu m-am intalnit cu unul care s-a intors si mi-a zis ca-i ok.

| mentholinks a răspuns:

N-ai vazut intrebarea mea in care am expus 3 minciuni clare si gogonate ale lui Isus?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi s-a întors nimeni să îmi spună exact. E greu de înțeles ce e! De un timp am început să nu prea mai cred în cei de sus! Acuma, însă, dacă stau să mă gândesc ceva este! Am avut eu un vis! Nu are rost să mă apuc să povestesc
în toate detaliile doar îți zic că era întuneric și o liniște și un sentiment de pace inexplicabil! După care Bbamm pluteam până am ajuns la Iisus care stătea pe un nor cu brațele deschise. Un sentiment... Sau am mai avut un vis în care cred că am murit și am ajuns într-un hol și erau 3 uși din care după una se auzea țipete și sunetul ăla când bați în fier. După am visat că eram pe un câmp iar în fața mea ca un portal. Am trecut și prin iad si prin rai foarte repede. Una e să spui și una să fi avut tu însuți visul. Oricum ce am spus eu e 100℅ adevărat. Visele astea m-au pus pe gânduri cum că ar trebui să cred din nou la fel de mult în Dumnezeu cum credem înainte [-O

| AlexDarius3 a răspuns:

Sper ca da, daca nu macar sa stau spectator pe altii si sa ma lase sa ii mai sperii cateodata cu un urlet, cu un cosmar, cu cate ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| alexxtreme a răspuns:

Da, este adevărat, Biblia ne spune clar aceste lucruri, iți las un link in legatura cu a doua venire a Domnului Iisus Hristos in caz ca vrei sa stii http://www.mesagerulsperantei.ro/isus-revine-curand-iata-ce-spune-biblia/ si un canal de Youtube cu evenimentele care se vor intampla inainte de a doua venire, traim ultimele profetii https://www.youtube.com/channel/UCQkADXkKjc68xXZXbHTCFkw sfarsitul acestei lumi este chiar la usa.