| OctavianDanielMaria a întrebat:

Exista vreo lege pentru interzicerea ritualurilor care implica si copii?

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Se pare ca nu. In felul asta se mai intampla si lucruri nedorite si inutile, cum ar fi "botezul".
https://www.digi24.ro/......ui-1444450

Răspuns utilizator avertizat
| Totenkampf a răspuns:

Pe lângă vina apriorică pe care o are preotul și religia în general. Vina principală e a părinților. Prostia e ucigătoare. Preotul face ce a învățat și el, și cum a învățat. Dar părinții de ce ar supune copilul la așa ceva știind că este născut prematur? Sper să regrete toată viața, și să blameze ortodoxia pentru crima pe care au comis-o cu bună știință, iar tura viitoare, să se gândească de 2 ori.