| Octavian199 a întrebat:

Extraterestii vs zei, care credeti ca, castiga?

27 răspunsuri:
| alfabet258 a răspuns:

Zei

| johnnny123 a răspuns:

La ce să câștige? La plitz-shpoock?
Dacă tot ne dăm cu părerea despre cine ar câștiga între ființe ipotetice și ființe imaginare, putem să inventăm și sportul.

| Octavian199 explică (pentru alfabet258):

De ce? Ca sunt mai reali?

| Octavian199 explică (pentru johnnny123):

La realitate.

| J0B0MAT a răspuns:

Zeii,clar.

| Octavian199 explică (pentru J0B0MAT):

Explica, de ce?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Octavian199):

Sunt mai puternici şi nemuritori.

| Octavian199 explică (pentru J0B0MAT):

M-am referit la cat de reali sunt.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Octavian199):

Sunt la fel.

| Octavian199 explică (pentru J0B0MAT):

Parca ai zis ca zeii.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Octavian199):

La realitate, omule, sunt la fel.În opinia mea.

| Ineys a răspuns:

Zeii sunt povesti ( mituri ), extraterestrii sunt o presupunere.
Avem povestiri, scrieri, etc despre si cu zei ( care se presupune ca au existat in trecut )
Despre extraterestii nu avem nimic, doar ganduri si idei imaginate de cineva in speranta ca exista sau nu.

Dupa parerea mea, zei > extrateresti, cu foarte foarte putin, in cazul pus de tine, doar datorita faptului ca despre ei se vorbeste de mii de ani, iar despre extrateresti nu de foarte mult timp comparativ cu zeii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La cat de mare e Universul, sunt mai multe sanse sa existe viata pe alte planete, decat zei despre care se vorbeste de mii de ani si despre care inca nu exista nicio dovada ca au existat laughing.

| Panamax a răspuns:

Exista dovezi peste tot ca am fost vizitati de fiinte extraterestre.
Acestia mai erau numiti si zei.
De exemplu la Sacsayhuamán, sunt pietre de 360 de tone imbinate la perfectie unele cu altele.
Oamenii de stiinta au zis ca metoda de imbinare a pietrelor este inca necunoscuta.
Suntem tari, nu gluma.

| DeathIncarnate a răspuns:

Zeus

| RAY a răspuns:

Extraterestii ca aia exista, zeii sunt fiinte fictive, imaginare, create de om

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Pana nu ii vad nu cred.Asa e corect.

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Nu trebuie sa crezi, trebuie sa cunosti, sa stii, si da in prezent nu stim

| Octavian199 explică (pentru supadeceapa):

Corect, dar sa le dam o sansa si credinciosilor rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Exact.

| VictorJulien a răspuns:

The Gods of Olympus Wins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu câştig! laughing)

| danut a răspuns:

Ce pacat ca pana acum avem doar losers. Chiar nimeni nu a realizat ca prin existenta lui Dumnezeu (crestin) este confirmata si existenta extraterestrilor? De ce vreti voi sa separati existenta lui Dumnezeu de cea a extraterestrilor? Biblia confirma existenta lor si sunt culte crestine care sunt sigure de existenta extraterestrilor. De ce nu vin extraterestri la "intalnirea" cu oamenii este alta treaba, mult mai complicata si greu de inteles pentru majoritatea muritorilor.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Ce te face sa crezi ca extraterestii nu sunt considerati zei?

| Octavian199 explică (pentru danut):

Deci. Dumnezeu e crestin? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Absolut, NU Hristos (de unde se trage numele de crestin) este Dumnezeul nostru?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Simplu, fiindca inca pana acum nu stiu decat un singur muritor care a vazut niste fiinte de pe alta planeta si sigur este SINGURUL OM caruia i s-a ingaduit acest lucru. P.S. Acest lucru este consemnat SCRIS inainte sa apara vreo poveste SF in lume cu extraterestri sau vreun "cercetator" sa-si fi imaginat asa ceva.