| ALYN47 a întrebat:

Femeia este cel mai sfant dar pe care Dumnezeu ni la daruit, pentru ca fara ea nu ar fi nici viata nici moarte, dar tot o data este si ce-a mai mare cale spre pacat, petru ca poftele trupesti sunt cele mai greu de invins. voi ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Și de ce te-ai abține de la acele pofte trupești?
Dumnezeu vrea să fi trist?

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă dumnezeu nu voia ca oamenii să se f--ă, ne punea alt sistem de reproducere. Dar atâta timp cât există femei cu găuri, de ce să nu o facem.

| anonim4565 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu pana la casatorie

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim4565):

Şi eu dacă nu vreau să mă căsătoresc niciodată... înseamnă că ar trebui să mor virgin?

| anonim4565 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da

| morningstar a răspuns:

Daca vrei, in orice lucru poti gasi o 'mare cale spre pacat'. Nu doar femeia este un mod de a fi ispitit, sunt multe alte mijloace prin care poti fi ispitit mai rau decat printr-o femeie uneori.

| Inferno a răspuns:

Femeia=o enigma.

| anonim4565 a răspuns:

Cugetati la ce vorbiti ca nu vorbiti ce trebuie

| Jameson a răspuns:

Depinde de la om la om si cum intelegi.

| anonim4565 a răspuns (pentru Jameson):

Isus e cel mai mare si sfant dar daruit pentru ca sa fim mantuiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca femeia este slava barbatului atunci cand traiesc impreuna asa cum a randuit Dumnezeu.ea este o fantana a placerilor, dar poate fi si o poarta spre iad. spre moarte a fost, atunci cand a mancat din fructul oprit.

| tricksterCma a răspuns:

... gandeste rational. fara sa pui religia pe primul plan. altfel. femeia va ajunge(pentru tine) un simplu bibelou de neatinswinking