| GumitzaDePepene a întrebat:

Hei!
Am nevoie de versurile cantecului religios "sa se indrepteze rugaciunea mea!
Vreau versurile!
Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| keinelust a răspuns:

Sunt de fapt versete din Psalmul 140 care se cântă. Este vorba de primele 4 versete şi sunt aranjate cam aşa:

Să se îndrepteze rugăciunea mea ca tămâia înaintea Ta; ridicarea mâinilor mele, jertfă de seară. (BIS)

Doamne, strigat-am către Tine, auzi-mă; ia aminte la glasul rugăciunii mele, când strig către Tine.

Să se îndrepteze rugăciunea mea ca tămâia înaintea Ta; ridicarea mâinilor mele, jertfă de seară.

Pune Doamne, strajă gurii mele şi uşă de îngrădire, împrejurul buzelor mele.

Să se îndrepteze rugăciunea mea ca tămâia înaintea Ta; ridicarea mâinilor mele, jertfă de seară.

Să nu abaţi inima mea spre cuvinte de vicleşug, ca să-mi dezvinovăţesc păcatele mele;

Să se îndrepteze rugăciunea mea ca tămâia înaintea Ta; ridicarea mâinilor mele, jertfă de seară.

Slavă Tatălui şi Fiului şi Sfântului Duh

Să se îndrepteze rugăciunea mea ca tămâia înaintea Ta; ridicarea mâinilor mele, jertfă de seară.

Şi acum şi pururea şi în vecii vecilor. Amin.

Să se îndrepteze rugăciunea mea ca tămâia înaintea Ta; ridicarea mâinilor mele, jertfă de seară.

1 răspuns:
| Deea5339056 a răspuns:

Scuze
nu pot scrie nu merge am corectat si nu e nimic gresit