| anonim_4396 a întrebat:

Hei, de ce noi fetele nu putem intra in altar?

11 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Religia crestina ii misogina, maca-ti-as ochii.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Pentru ca religia e o doctrina veche iar femeia pe vremea aceea nu avea nici un drept, dar nu-i nicio problema, nu aveti dreptul sa intrati in altar veniti la mine in jacuzzi, va primesc pe toate.

| Anonymus314 a răspuns:

Se considera ca de la Eva, care a cedat ispitei, si care a adus moartea pe pamant, femeile nu au voie sa intre in altar din acest motiv, presupun ca alte motive ar fi: menstruatia, sarcina etc. acest raspuns este si pentru intrebarea: De ce femeile nu pot fi preotese?(cu sensul de slujitoare in altar)

Răspuns utilizator avertizat
| ioana1704 a răspuns:

Dupa regulile bisericii, pot intra cand e sfintirea bisericii. De ce alte biserici nu au altar ca si ortodoxii?

| ZK a răspuns:

He, he.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca femeia curva s-a apropiat de Iisus si i-a spalat picioarele cu lacrimile sale si i le-a sters cu parul sau, banuiesc ca nu moare popa daca-l rogi sa te lase in altar, cand vei fi in zilele curate ale tale su nu ale necurateniei. adica a menstruatiei.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Ca eva a mancat un mar neplatit si boc a aruncato pe pamant intre timp i datea in cap la fratesu cu mere si uita s-a nascut poporul evreu, sa nu manci mere niciodata ca in ele este un mic dracusor care provoaca orgasme
fi serioasa biblia e misogina, religia e misogia porcaria asta de cretinism e o mare porcarie se revendica singura adevarata

| marialungu a răspuns:

Si ce daca, daca avem menstruatie, si vom avea sarcina, nu noi immultim, nu noi suferim luna de luna cu dureri de burta?