| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu intra femeia in altar

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Se considera ca femeia este pacatoasa, ceea ce pe mine ma revolta. Mira

7 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Pentru ca femeia l-a indemnat pe barbat sa pacatuiasca (Eva => Adam) in consecinta este mai pacatoasa decat barbatul happy

| Alexandrinaa a răspuns:

Eu am vazut femeia de serviciu intrand acolo... preotii si dogmaticile religiilor, care n-au nicio legatura cu Biblia... ei fac legile, tot ei le si incalca! Altfel, ce-am gasi deosebit acolo?

| N538961518 a răspuns:

Pentru ca i-a dat lu adam mere de la sarpe laughing...Pentru ca religia e o porcarie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Rusalii, Sfantul Duh (Spirit) s-a pogorat in egala masura peste barbati si femei, deci nu este femeia mai pacatoasa decat barbatul. Singura explicatie este exemplul lui Cristos. El si-a ales 12 apostoli, barbati si, a incredintat Biserica lui Petru. Totusi El spune ca "fiii si fiicele" vor profeti. Fapte 2:17, 18
nu sunt de acord cu interpretarile popesti, Biblia nu poate fi interpretata. Barbatii il urmeaza pe Cristos cum a spus el la cina cea de taina: luati mancati...si beti... faceti aceasta in amintirea Mea!" deci a lasat barbatilor, apostolilor lui sarcina de a face ceea ce el i-a invatat, ucenici fiind, timp de 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu intra femeia in altar?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca femeia este jumatate de cruce, iar barbatul este o cruce. Elena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niki un raspuns nu e bun