| Eliza664 a întrebat:

Hei TPU, care sunt regulile cand te joci cu tabla quija?
Fundă

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Https://thoughtcatalog.com/......t-playing/
distractie placuta si nu te juca cu focul

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Exista O SINGURA regula, cand te joci cu spiritismul TE IA Dracu.

| ania a răspuns:

Mai bine fugi de cooperarea cu satan, ingerul răzvrătit față de Creator, ultimul cuvânt despre viața oricui îl are Creatorul lui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai grijă să nu inviți pe Eminescu, Napoleon, Hitler și Stalin în acelaș timp.
S-ar putea să îți dea cu tabla în cap. S-a mai întâmplat.

| CapDeSfecla a răspuns (pentru sadrian46):

Pe unde te vad pe site-ul asta numai de mișto esti bun.Macar daca aveai o vrajeala de calitate. Daca nu poti sa ajuți cu un raspuns pertinent, taci.Cel mai bine.

| sadrian46 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Și ce e miștoul în fond și în fund? A vorbit de tabla aia, și pe mine au sărit Napoleon și Stalin și i-am transmis un mesaj din partea lor. Nu pot să tac când mă bântuie, joc și eu țonțoroiul.

| Jay1 a răspuns:

Ouija a fost o formă de distracție între familii și tineri.
Este perfect de înțeles că unii jucători se simt neliniștiți în ceea ce privește manipularea boardului Ouija și sfârșesc prin a trece peste anumite reguli, conceptul de conversație cu spiritele din viața de apoi are puțin de-a face cu religia sau credința în Hristos!
Mintea umană este cu siguranță cel mai ciudat lucru din lume. Pot exista nenumărate lucruri care, aparent, sunt imposibil de făcut fără ca cineva să fie conștient de ele. Unul dintre aceste lucruri ciudate este efectul ideomotor. Este un fenomen psihologic prin care o persoană face mișcări fizice în partea subconștientă a minții. Să spunem că este un proces în care participăm la activități fizice care fac parte din dorințele noastre, fără să fim conștienți de aceasta.

| sadrian46 a răspuns (pentru Jay1):

Cel mai bine se manifestă efectul ideomotor când dai din picioare în timp ce o faci fericită pe iubita ta.