| ciucurel22 a întrebat:

Hei TPU

Credeti ca illuminati, masoneria si treaba cu noua ordine mondiala au vreo legatura cu diavolul si antihristul asa cum se speculeaza?

Eu zic ca nu deoarece oamenii care fac parte din acele grupari sunt oameni inteligenti care realizeaza ca diavolul si religia sunt doar porcari!

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cu noua ordine mondiala exista o relatie si chiar foarte importanta, cu ceilalti doar teori ale conspiratiei.
Satana este mai inteligent ca suma tuturor pamantenilor asa ca. teoria ta este doar un mic puffff. Pamanteni pot rezista Satanei DOAR cu ajutorul lui Dumnezeu.
Prin Noua ordine mondiala Satana doreste sa fie la CONDUCEREA intregii omeniri, foarte simplu pentru oamenii cu o minte deschisa.

| Copac13 a răspuns:

Cine stie ce naiba e in mintea alora lasa-i in pace ca o sa ii judece Dumnezeu

| NGheorghe a răspuns:

Cand oamenii se prefac in speriati atunci incepi si tu sa te sperii de spaima lor... iar asta nu este o porcarie.
Cand oamenii se prefac in bucurosi atunci incepi si tu sa te bucuri la fel ca ei... iar asta nu este o porcarie.
Cand oamenii se prefac in morti atunci nu mai poti sa ii copiezi... iar asta nu este o porcarie.

Cu toate ca nu sunt porcarii, ele sunt si moduri de manipulare in care populatia ia decizii prin vot inainte de a se dovedii faptul ca ei se prefac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar mai trebui să realizeze cineva asta... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nicio treaba noua ordine mondiala cu antichristul. Dimpotriva cei ce ne manevreaza acum le e frica de noua ordine mondiala cand vom avea un guvern mondial si nu vor mai fi superpuuteri care sa se bata pentru stapanirea lumii.Superputerile astea fac se bat si se razboiesc ca sa zic asa ppentru suprematie. unde dai, razboi, unde te duci dezastru si atacuri.
O noua ordine mondiala face ca totul sa fie la unison.O singura moneda de schimb, ori credite pe card (tind sa cred ca banii nu vor mai fi ci doar credite pe un card electronic).
Un guvern mondial uneste tooate puterile sub o comanda.Se mai vehiculeaza ca vom fi sclavi si se va decima populatia,prostii din astea. Nu, un guvern mondial face ca toata lumea sa fie egala, un salar egal in toata lumea, un pret al painii in toata lumea. Vom fi practic egal cu toii, nu italianul sa castige mai bine si UE sa faca nu stiu ce norme si sa impuna taxe si banca mondiala sa faca jonglerii.Egaliate peste tot asta inseamna noua ordine mondiala.Suntem toti oameni si trebuie sa fim egali in orice colt al lumii suntem.
Sunt multe de spus si de asemenea multe nelamuriri si pareri care se impart.
Eu unul cred ca e mai bine o noua ordine mondiala.
Zvaounul cu ordinea mondiala si antichristul este o aberatie din partea celor ce conduc acum diferite zone ale lumii. Unii au gaz si nu le convine sa imparta tuturor, altii au aur si iar nu le convine, altii saracesc nu au nimic si cer ajutor din partea lor, iti dai seama ce haos e acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste si vezi; http://cultural.bzi.ro/......irii-20190

| Mechanix a răspuns:

Ăhă, de parcă ar exista Illuminati.

| CarlSagan a răspuns:

Cand ii aud pe toti cu masoni si iluminatii turbez.Illuminati nu mai exista.Si masonii sunt credinciosi.Ca sa poti fi mason trebuie sa crezi intr-o forta superioara, in marele arhitect al universului! Si diavolul si antihristul sunt nascociri ale unor minti umane distructive!

| Borcanelul a răspuns:

Ai dreptate.Pentru a nu-si pierde credibilitatea, biserica i-a asociat pe illuminati cu diavolul si au speculat treaba cu "noua ordine mondiala" pentru a explica apocalipsa.Adica va veni pe pamant diavolul infatisat in om pentru a conduce omenirea in fruntea unui guvern mondial illuminati si ca dupa aceea iisus il va starpi cu tot cu adeptii lui.

Ce pot sa spun despre oamenii bisericii este ca sunt foarte vicleni si se pricep sa rastalmaceasca orice situatie in favoarea lor.Este un fapt cunoscut ca religia crestina a fost impusa prin varsare de sange. Orice om care refusa sa creada aberatiile spune de "oamenii lui dumnezeu" erau ucisi in chinuri groaznice.

Oricum, daca vrei sa citesti de ce crestinismul este o mare pacaleala uite site-ul asta:
http://nucredecerceteaza.blogspot.ro/

| ciucurel22 explică (pentru Borcanelul):

Pai eu cred in noua ordine mondiala deoarece exista prea multe coincidente doar ca nu cred ca are vreo legatura cu diavolul si cu religia!

| Marius_Grigore_1989 a răspuns:

Ha,ha, noi toti avem legatura cu Diavolul, noi toti iubim pacatul si il privim ca pe ceva buuuun, el nu lucreaza acolo undeva la tv in spatele unui muzicant sau unei draperii el lucreaza in noi si prin noi nu vedeti cate se fac si tot nu este de ajuns si asta cica se numeste progres, sunt inteligenti dar nu intelepti, tu poti fii intelept sa-ti dai seama ca esti un vas ce trebuie umplut cu dragoste pentru adevar care nu trece niciodata restul se face praf si pulbere''