| anonim_4396 a întrebat:

Deci. ce parere aveti despre asta? Sunt intr-o relatie cu un baiat care e "pocait" el merge la biserica de penticostali, eu fiind ortodoxa, ne inteleg super-bine. dar ma gandesc la ce va fi mai tarziu, adica daca imi va cere sa ne casatorim si eu trebuie sa ma pocaiesc, ce parere aveti despre asta? happy

Răspuns Câştigător
| Carmy21 a răspuns:

Bună.
Părerea mea nu are rost să îți pierzi religia. Și mai ales să nu faci greșeala să te căsătorești devreme. Vei avea multe pe cap și mă gândesc că nu vrei asta. Sper că te-am ajutat.
Pa, pa.

45 răspunsuri:
| rocco09 a răspuns (pentru RAY):

E anti crestina nu e religie "pocaiasca"! Nu e totuna dpdv crestin a fi ortodox sau a fi penticostal cum ai scris tu! Dar pentru un ateu e totuna!

| rocco09 a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Cu facutul de rusine sunt de-acordhee hee

| rocco09 a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Doar ca nici toate cate se intampla pe la sarbatori, manastiri, crasme, discoteci nu ne face cinste. Si sunt fratii nostri crestini ortodocsi!
Le cautam si pe alea pe youtube?

| RAY a răspuns (pentru rocco09):

Pentru mine e o diferenta intre un pocait si un ortodox

| rocco09 a răspuns (pentru RAY):

Am vazut mai sus nu e nevoie!

| RAY a răspuns (pentru rocco09):

Cei mai fanatici sunteti voi

| rocco09 a răspuns (pentru RAY):

De ce m-ar interesa parerea ta!?

| rocco09 a răspuns (pentru RAY):

Mai apoi cand o sa comentez la rubrici atee ai avea motiv, pana atunci demonstrezi altceva!

| KameliaAura a răspuns:

Daca il iubesti si esti de acord sa iti schimbi religia e ceva okhappy eu nu mi-as schimba religia pentru nimeni si nimic

| RAY a răspuns (pentru rocco09):

Nu ma intereseaza ce faci

| FucktheSystem a răspuns:

Da, la 16 ani cred că singura ta problemă e căsătoria. Fată dragă, ai de terminat liceul, eventual o facultate și după poți să revi dacă mai sunteți împreună și să pui întrebarea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| andreutza1638 a răspuns (pentru rocco09):

Religia mea pentru mine inseamna religia cu care m-am nascut...

| rocco09 a răspuns (pentru andreutza1638):

Nu te-ai nascut cu niciuna ...cand te-au botezat te-au incadrat intr-o religie! Poti sa-ti intrebi preotul, daca e onest iti va spune! Dar chiar si asa stii in ce crezi, sau trebuie sa iti spuna tot preotul?