| anonim_4396 a întrebat:

Hey Raymusic, poti sa imi dai niste dovezi ale inexistentei lui Dumnezeu.

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Nimeni nu poate să dovedească existența lui Dumnezeu, dar nimeni nu poate să dovedească nici inexistența lui Dumnezeu.

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Siminator,poti sa dai tu niste dovezi ca exista(nu tampite)
Inafara de prostii cum ar fi existenta noastra sau a planetelor.

| PreaSfintitu a răspuns:

Da-mi dovezi ca nu exista unicorni, si iti dau si eu dovezi ca nu exista dumnezeu

| OOOLEOOO a răspuns:

Dece vrei sa anulezi religia? bun chiar daca na`r exista,religia e un lucru care ne tine in pace si mai apropiati,iti imaginezi ca toti crestini sa devina criminali? asta sa`r intampla fara religie un haos total, religia te invata cum sa traiesti bine, cum sa scapi de stress, cum sa duci o viata plina de vise si sperante. chiar daca Dumnezeu nu ar exista religia ramane cel mai bun lucru pe pamant, Religiosi sunt persoane care se impaca unu cu altul. Ce bine e sa razi impreuna cu prieteni tai, decat sa te bati intr-un si sa cazi prada stresului.

in final RELIGIA UNESTE si poate asta explica existenta lui Dumnezeu thinking o forta care ne uneste happy

| PreaSfintitu a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Stii ce bine ar fi daca lumea ar fi bine educata si civilizata, fara religie, care pentru mine e un lucru infect si nicidecum cel mai bun lucru de pe pamant.

| anonim_4396 explică (pentru OOOLEOOO):

Da dar totusi religia este invers proportionala cu inteligenta.

| OOOLEOOO a răspuns:

Sa nu te respecti? sa nu ai putina liniste? sa nu ai putina speranta? Asta numesti tu curat? gandeste Un credincios nu ar indrasni sa te insulte sa te bata, asta inseamna ca printre el poti trai fericit! dar un ateu satanist isi permite sa te bata sa te insulte pana plangi si in continuare! asta numesti tu curat? big grin

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel care afirma este obligat sa dea dovezi nu cel care afirma ca nu exista, nu pot dovedi ca nu exista un lucru care nu se arata, daca as crede in tot ce nu se arata atunci mas simnti obligat sa cred si in alt zeu nu doar nu al tau, da-mi tu o dovada ca zeul tau e mai real ca aia 2000 de alti zei creati de om, daca tu afirmi ca tiam omorat parinti si eu afirm ca nu tiam omorat, nu tu ai nevoie de dovezi ca sunt morti? dupa tine orice om este vinovat de orice crima imaginara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt. cei care nu stiu sunt agnostic si am vrut sa ma conving ca D-zeu nu exista intreband-ul pe cel mai convins si poate cel mai inteligent dintre atei de pe acest site.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Si uite asa o rasucesti ca la Ploiesti.

| MMihai a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimeni nu poate să dovedească existența lui Dumnezeu, dar nimeni nu poate să dovedească nici inexistența lui Dumnezeu.

| Dennis_7541 a răspuns:

Intai, dai tu dovezi ca exista happy