| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ii rog pe cei care stiu engleza si au timp sa se uite la acest video, sa il vizioneze, si apoi sa imi spuna parerea lor.

https://www.youtube.com/watch?v=BIqDQYkftUY

Ce parere aveti?
Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

INtreviu cu un crestinopat retard? Nu am timp asa de mult de omorit. Sorry. Intr-o alta viata, poate.

| Clorox a răspuns:

Parerea mea... Pai:
1) Este un homofobic care nu stie despre ce vorbeste
2) Zici ca este pufosenia, doar ca varianta matura si de culoare
3) Fiecare crede in ce vrea, daca exista dumnezeu si tu nu crezi, asta e, sau daca nu exista si eu cred, asta e!
4) Este genul de persoana care te obliga sa crezi in dumnezeu!
5) Pune ateismul intr-o lumina proasta, eu chiar daca cred intr-o divinitate asta nu inseamna ca trebuie sa va blamam, faceti ce vreti, credeti in nimic sau in ce vreti, mie personal nu-mi pasa daca am un prieten ateu sau satanist, sau crestin happy
6) Acum ascult pe fundal si deja mi-au sarit dracii, cum naiba sa spui ca homosexualitatea este o boala? Ce fanatic prost!
7) Sunt uimit cum de Jaclyn nu l-a scuipat, merita, chiar daca este cea mai josnica actiune, fanaticul ala o merita!
8) 'If we let gay people, what's next'? Serios? Omul asta cred ca este tatal pufoseniei...
9) Tot nu inteleg cum de oamenii mai judeca homosexualitatea, suntem in 2016, ce comunisti!
10) Cred ca videoclipul asta mi-a facut ziua laughing
Astept parerea voastra happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Ai dat un raspuns foarte bun! Imi place ca mai exista si oameni ca tine pe aici. Poate mai exista totusi speranta pentru umanitate happy

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Sunt sperante mici, dar conteaza ca sunt! Si eu sper sa traim toti in pace fara sa fim judecati ca ne imbracam ciudat, sau ca avem parul roz, sau ca nu credem in ceva... Lumea evolueaza, dar foarte incet, mai ales romanii!

| 6684464 a răspuns:

27 de minute de nimic.
Un ateu care este laudat pentru ratiunea lui nu va deveni credincios, iar un credincios convins nu va deveni ateu...

| Juviia a răspuns:

What,homosexualitatea este o boala?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Juviia):

Nu. Asta incerca si tipa aia sa explice.

| Juviia a răspuns (pentru Mayhem666):

Stiu tongue

| CristianGrigor1986 a răspuns:

In primul rand vreau sa spun ca nimic nu dauneaza mai mult crestinismului decat persoanele 'zeloase' semidocte. In al doilea rand, promisiunile facute si nerespectate fata de tipa - NOT OK. Ecl 5:4-5 spune ca atunci cand faci o promisiune trebuie s-o respecti, indiferent de circumstante. Din dovezile pe care le-a aratat ea, din doua promisiuni nici una n-au respectat-o - deci ipocrizia e la ea acasa in cazul producatorilor acelui program.

'How did you become an atheist - how did it happen to you?' - seriously?!? - cum ramane cu 'pe cand eram noi inca pacatosi Hristos a murit pentru pacatele noastre'? ateismul e ceva ce 'vine natural' - crestin e ceea ce devii. dar in nici un caz nu e ceva ce pur si simplu se intampla.

'homosexual men raping boys' - (again) seriously?!? - nici nu cred ca trebuie sa descriu cat de gresita e aceasta conceptie. 'act like a woman' - tipul trebuie sa se intereseze ce e acela un homosexual.

care e faza cu 'were they a living example of real crestianity'? - intrebarea e atat de vaga si cu atat de multe necunoscute incat...bleah. stim si noi ca din parinti crestini se nasc atei si din atei se nasc crestni. pana la urma educatia spune una si propriile convingeri pot sa spuna alta. la modul cum formuleaza el intrebarea, e prea putina legatura intre ceea ce intreaba si unde vrea sa ajunga.

mna in sfarsit. dupa atatea capace cate imi venea sa-i trag tipul pentru cretinitatea dovedita, in sfarsit se trezeste si pune o intrebare pertinenta 'do you belive in moral absolutes?' si tipa raspunde - nu. HOPA! aici am o problema. problema: este victima unui viol indeptatita sa-si ucida atacatorul? raspuns in moralitate absoluta: are dreptul sa se apare, dar nu sa ucida(sa nu ucizi - una din cele 10 porunci, fara nici un addendum). raspuns in moralitate flexibila: da, nemernicul si-a meritat-o. diferenta este urmatoarea: cine este cel care are dreptul de viata sau moarte (chiar si) asupra asupritorului - asupritul sau Dumnezeu? niciunde nu spune ca asupritul are drept de viata sau de moarte asupra asupritoriului. si cum ramane cu moarte prin aruncarea cu pietre si legile cu privire la razbunare date de Moise? raspuns: legile respective au fost date la FORMAREA poporului Israel. Dar pe langa aceste legi ale lui Moise, ei aveau si dovezile de dragoste ale lui Dumnezeu. Ei ar fi trebuit sa puna in contrast LEGILE si DRAGOSTEA si sa descopere DREPTATEA ABSOLUTA - adica pe Dumnezeu. Ca nu s-a intamplat asta, e o alta problema mult mai spinoasa. Crestinismul este complet diferit de orice alta religie prin aceea ca el in loc sa inceapa prin a fi un atacator a fost un MARTIR. Legiuni de crestini au murit in arenele romane, crucificati, spanzurati, ucisi cu pietre, etc. FACETI BINE PCELOR CE VA URASC, BINECUVANTATI PE CEI VA BLASTAMA, RUGATI-VA PENTRU CE VA PRIGONESC. Isus insusi sta in fruntea tuturor cu celebra rugaciune: IARTA-I CACI NU STIU CE FAC. Insa in loc sa aduca aceste argumente foarte 'bazate' tipul arunca intrebarile care cad in gol si se bazeaza pe o audienta care cica ar trebui sa stie lucrurile astea. hint: TREBUIE SA EXPLICI TOTUL!

cred ca ma opresc aici. nu are rost sa mai ascult cretinitatile debitate de un crestin care habar nu are de credinta lui. pentru toti cei care au aceste tendinte am o rugaminte: pana nu aveti studii bazate atat pe logica cat si pe scriptura NU VA LUATI IN GURA CU ATEII CA V-O LUATI IN BARBA si mai mult rau faceti cauzei decat bine.