| robinho17 a întrebat:

Hey TPU!

Va rog sa ma ajutati cu o problema... ce colind sa cant?
Nu vreau 'Domn Domn Sa-naltam' sau 'Steaua sus rasare'. Dar vreau unu mai scurt si mai usor... Funda!tongue

Răspuns Câştigător
| gabriela_9172 a răspuns:

Cauta pe Youtube Sus pe cerul instelat e foarte usor, uite:http://www.youtube.com/watch?v=MWUBnrpoJFg

| robinho17 explică (pentru gabriela_9172):

Da...e foarte frumoasa dar nu cred ca pot invata asta pana disearalaughing Dar e bine am sa incerc...

6 răspunsuri:
| gabriela_9172 a răspuns:

Imi pare ff rau dar e cam lungacrying

| bigsy a răspuns:

Astazi s-a nascut Hristos

| mona01 a răspuns:

Viflaime,Viflaime,Noapte de Vis,Mare Minune,La Vifleem,Merge Lina la fantana,O,ce nebunie,La poarta la Tarigrad,Seara Craciunului nost',Afara ninge linistit,Hai leru-i ler,Noi umblam si colindam,Gazde mari nu mai dormiti, Trei crai de la rasarit, Trei pastori.Le-am gasit in cartea mea cu colinde si sper ca ti-au placut. Funda?

| Leylla a răspuns:

Colindita :1.
Colindita nu-i mai multa,
Sa traiasca cine-asculta,
Sus la ceruri o-naltam
Si la gazde o-nchinam.
O-nchinam cu veselie
Si cu mare bucurie,
C-am ajuns seara de-Ajun
A batranului Craciun.
2.
Sus mai sus v-am inaltat,
Ce-am stiut noi v-am cantat.
Sa ramaneti sanatosi,
Sanatosi si bucurosi,
C-am ajuns ziua cea sfanta
Cand colindele se canta.
Sarbatoarea lui Hristos
Sa va fie de folos
Sa va fïe de folos...

Sau Vine Craciun'cel batranu'

| Claudika27 a răspuns:

Astazi s-a nascut Hristos