| мιнαɛℓα36 a întrebat:

Hristos a inviat!

Toate drumurile duc la...Biserica?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cum altfel, dacă e câte una la fiecare colț?hee hee

| BlackSulphur a răspuns (pentru NOname):

Mai bine zis, toate bisericile duc la un drum, atunci (La propriu).

17 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Duminica dimineata si de sarbatori, unii mergem la biserica.

| Musique a răspuns:

Drumul meu duce în altă parte.
Să îmi cer scuze?

| OnuOnulică a răspuns:

Sa speram ca da. happy

| мιнαɛℓα36 explică (pentru OnuOnulică):

Dar poti dormi in fata Bisericii, pe un pres. Sa nu mai faci atatea drumuri...

| Fatamuntilor a răspuns:

Cam da...mai ales acum acum!
Privind pe feresesta (lipsa zapezii) iti dau drepate ca...Hristos a inviat.Numai frigul de afara imi amintesteca nu trebuie sa merg la tricou afara.

| zurick a răspuns:

Daca cineva te face sa zambesti ii multumesti lui Dumnezeu si nu acelei persoane, daca te face sa plangi e vina persoanei si nu a lui Dumnezeu.Imi spusese cineva de pe site asta ...ciudat...
Deci nu toate se duc la biserica...

| sublime89 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a vrut sa mearga la Roma, si stiind vorba aia cum ca "toate drumurile duc la Roma", el a ignorat toate indicatoarele pana s-a trezit in Milano laughing

| мιнαɛℓα36 explică (pentru sublime89):

Pai da, e o catedrala celebra acolo, Domul din Milano.hee hee

| sublime89 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Aha, fix turismul cultural il avea el in gand cand a mers acolo : ))

| Felys a răspuns:

Sau la carciuma

| Moisie a răspuns:

Este cineva care se numeste UNSU si de ce ii spui in limba greaca?
O fi cumva UNSU asta un grec?
Nu de alta dar eu stiam ca Hristos inseamna UNS, si nu cred ca borcanul de untura sau pita unsa, ar fi inviat!
Sau poate vrei sa spui ca moda UNSULUI a reinviat, mai ales la cei care sufera de hemoroizi!

| Kalla a răspuns:

E paste si nu stiu eu?

Da, de exemplu cand vreau sa ma duc la baie in mod accidental sfarsesc la slujba.

| RAY a răspuns (pentru Kalla):

Da, de exemplu cand vreau sa ma duc la baie in mod accidental sfarsesc la slujba.

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Esti papagal?

| ErrorFound a răspuns (pentru Kalla):

rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat.NU.ultimul drum de regula, pentru fiecare crestin duce la biserica.in general unele duc la morga, altele la bar, unele la spital altele duc incolo.