| Raluciii_3242 a întrebat:

Hristos a inviat! Eu sunt de religie ortodoxa dar vreau sa ma duc sa ma spovedesc la o biserica catolica. Are ceva?

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Ortodoxismul e mult inferior catolicismului. Dar nu conteaza unde o faci, oricum e o cacialma, indiferent de popa. Daca vrei cu adevarat sa te purifici o faci in sufletul tau. Eu personal nu am fost si nu ma voi duce niciodata la vreun popa. Singura data cand am fost la popa, a fost la botezul meu si a fost involuntar, pe atunci nu aveam discernamant. Credinta se stinge cu biblia in sange. Din punctul unora sunt ateu sau altii ma fac satanist, pentru ca sunt pletos probabil, insa sunt mai pur de cat multi "credinciosi pentru ca respect natura, si nu dau iama cu genocidul de miei cand e pastele.

4 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Trebuie sa te duci la duhovnicul tau.

| Patry a răspuns:

Du-te la parintele tau la care te spovedesti tu! Nu la altii, de fapt doar la aceea ortodoxi dar de cealalta religie NU!

| Raluciii_3242 explică:

Problema este ca eu nu m-am spovedit niciodata, si nu am un parinte la care sa ma duc si nu suport sa vad cum stau babele in spatele meu sa ma auda ce ppacate am facut pentru ca asa e la ortodoxi

| AdDa1502 a răspuns:

Ba nu este adevarat raluca este interzis s tai la mai putin d 3 metri cand te spovedesti asa ca nu vorbi aiurea pentru ca m-am spovedit si nu imi aude nimeni pacatele