| Wehrmacht a răspuns:

Am pus un comentariu in care intrebam ce ar face daca cineva ar fi impotriva lor si ar folosi violenta ca sa o dovedeasca.Nu a fost aprobat.Se vede cat de seriosi sunt. Daca intampina o dificultate habar n-au cum sa treaca peste ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

300 de hoti sau cersetori ii strangi cat ai pocni din degete, dar 300 de patrioti romani joi dupa miecurea ciuc.

| milan9 a răspuns:

Nu, nu cred!

Răspuns utilizator avertizat
| ErrorFound a răspuns:

Daca n-ar fi pentru cauze religioase, m-as inscrie.
Daca ar fi fost pentru petrol, secrete, informatie, putere, teritorii sau bogatii, m-as fi inscris.

Chiar si daca ar fi fost sa-i dam pe unguri afara din Transilvania m-as inscrie. Jegosii...

| wenwynig a răspuns (pentru ErrorFound):

De ce sa-i dai afara, bai patriotule? Ca-s mai muncitori si de cuvant decat tine? Cred ca in viata reala te pisi pe tine de frica in noaptea de Anul Nou, din cauza artificiilor. Si mai spui ca te-ai inscrie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

"Chiar si daca ar fi fost sa-i dam pe unguri afara din Transilvania m-as inscrie. Jegosii..."
Mersi de complimentlaughing, da sunt pe jumate, deoarece maica-mea e din Bacau, iar juma roman (e si taica-so lui tata a fost ungur), dar nu pun asa mare pret etnie, de fapt nici nu stiu o iota de maghiara

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer la jegosii care fac ei si dreg pe-acolo care te iau si la bataie daca spui un cuvant in romana. Cu tine n-am nimic, pari de treaba, eu am ceva cu cei care mai au putin si spun ca Transilvania este pamant unguresc si nu respecta Romania. happy Daca nu sunt pasnici si nu respecta regulile tarii in care traiesc merita sa fie dati afara. Idem pentru UDMR. Se baga prea mult pentru un partid minoritar.

| ErrorFound a răspuns (pentru wenwynig):

Esti ungur, asta-i clar. laughing
Uita-te si tu(poate n-o fi cazul tau), dar cand am mers ultima oara in Transilvania aproape ca ma luau la bataie fiindca stiau ca-s roman. Si retarzii aia care spun ca Transilvania e pamant unguresc? Si ceilalti retarzi care se implica in parlament parca-s buricul pamantului(UDMR)?

N-am nimic in special cu tine sau cu ala fiindca sunteti unguri, dar astfel de specimene ma enerveaza ma enerveaza la culme.
Mai sunt cazuri in care au arborat steagul ungariei in spatii publice, sau au distrus monumente romanesti.
Daca n-ar face astfel de tampenii, avand in vedere ca sunt minoritari intr-o tara, n-as avea nimic cu ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Si eu sunt din Trasivania, si sunt perfect de-acordlaughing

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mine? happy In sfarsit, cineva care ma intelege. happy

| wenwynig a răspuns (pentru ErrorFound):

Poate ca-s tigan, sau austriac, cine stie...
Eu stiu ce sunt si stiu cum sta treaba.
Sunt pui de trac, nascut si crescut pe plaiul mandru al Transilvaniei de azi. Am fost crescut si educat in asa fel incat sa nu mananc rahat, chiar daca este invelit cu aur. Tara mea este Tara Barsei, loc frumos, cu oameni gospodari si drepti.
Acum, stau si te intreb: poti oare dovedi cu probe solide faptul ca era cat p-aci sa fi luat la bataie ca esti roman? Poti? Nu cred, pentru ca noi nu suntem vai de mama noastra ca cei din alte zone ale tarii, unii care atunci cand n-au ce face isi aduc aminte ca trebuie sa zbiere in gura mare ca sunt patrioti big grin
Apropo, patriotule, din ce zona esti? Dupa mine, esti sigur din regat, ca prea vorbeste gura fara tine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Desi unde stau eu nu am intalnit asfel de spcecimene

| ErrorFound a răspuns (pentru wenwynig):

Ce regat dragul meu?
Eram in vacanta in Transilvania, sunt din Dobrogea. rolling on the floor
Mi-a ajuns experienta din Hunedoara ca sa vad cum reactioneaza unii.

| vitbsk a răspuns (pentru wenwynig):

"Si ne este scarba de provocarile Budapestei si a Bucurestiului."

Ar trebui să-ți fie scârbă și de împărțirea lumii pe criterii geografice între tine și restul de idioți :

"Apropo, patriotule, din ce zona esti? Dupa mine, esti sigur din REGAT, ca prea vorbeste gura fara tine "

Țara asta a fost condusă spre dezastru și de către ardeleanul Boc, Blaga și alții.

Un cetățean român născut în afara Transilvaniei, nu este cu nimic inferior în a înțelege o situație de facto care se întâmplă de ani buni în ținutul secuiesc.

Nu Budapesta e agentul activ de provocare ci, maghiarii de naționalitate română aka Tokes + grupări extremiste în genul Jobbik care au aderenți româno-maghiari, în genul Csibi Barna.

Budapesta doar profită de ei.

"Miticii din Regat" au arborat opinca românească în Budapesta, fără ei nu se putea înclina raportul de forțe în nici un război mondial.

În al doilea rând Jobbik și alte partide colorate sub masca taberelor de muncă antrenează grupuri paramilitare care nu fac un secret din scopul lor de a reface regatul ungar.

Dacă se înființa o tabără paramilitară unul dintre obiectivele ei erau elemente revizioniste nu badea Pișta și cetățeanul turmentat.

| Miauti a răspuns:

O PROSTIE... sa faci o asemenea organizatie... condusa de bogatasi sau mai rau de crestini indoctrinati. orcicum sant cei de la noua dreapta.

Nu am incredere in astfel de organizatie.

| Kalla a răspuns:

Ce treaba are cu categoria religie eu tot nu inteleg -.-"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalla):

straight facedai dracului click pe link. Dictatura crestina contra dictaturii ateiste.

| Kalla a răspuns (pentru anonim_4396):

Of ce maniere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moaaamaaa, ne jucam de-a hotii si militenii, ce mistow, ne da prastii sau tevi cu cornete?

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrmacht a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Primiti arme albe...si ce faceti cu ele? Pana la urma...care este scopul acelor "soldatei"? Ca nu prea am inteles.

Răspuns utilizator avertizat
| vitbsk a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

"Daca da, ar trebui sa nu ii lasam sa infinteze proiectul (folosind chiar forta)"

Care voi să nu îi lăsați?

Ești de altă etnie?

Răspuns utilizator avertizat
| vitbsk a răspuns:

Maghiarii au tabere paramilitare în ținutul secuiesc, nu văd de ce atâta mirare și vitriolare pe unii.

Evident că în România când cineva vrea să facă ceva intervine spiritul de bășcălie.

2 dintre administrarorii acelui blog vor da cu subsemnatul pe la procuratură și cică au deja 5 anchete penale la activ.

| wenwynig a răspuns:

Lucrurile bune se intampla celor care nu au gura mare.
Chestiile astea tineau pe vremuri, cand era lumea fara Aifon4.
Ardelenii stiu sa-si bea palinca in liniste si sa dea in bot veneticilor rau voitori, la timp. Fazele astea duse la extrem sunt povesti pentru grupa mica de la gradinita. Aici, in Ardeal, ne intelegem foarte bine, indiferent de nationalitate. Tragem greul toti. Si ne este scarba de provocarile Budapestei si a Bucurestiului.
Am prieteni adevarati, unguri, sasi sau tigani, si nu vrem altceva decat sa traim in liniste, sa avem un trai decent.
Cine vrea razboi, sa mearga in Siria si Egipt!

Răspuns utilizator avertizat