| anonim_4396 a întrebat:

Https://vremuritulburi.com/......ementare/. Sunteti convinsi, ca drumul spre iad este pavat cu bune intentii?

12 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Apreciez ca esti perseverent. Crezi in Biblie si crezi in orice link sau de filmulet de pe internet, indiferent de cate ori s-au dovedit a fi doar niste minciuni sau satire. Asta inseamna credinta sincera.

| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

Esti nebun, vezi comentariile adevaratilor duhovnici, si semnele vremurilor despre care am fost anuntati din timp. Crezi tu ca eu ma opresc la toate minciunile? Nu ma cunosti.

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e. Cand ai dat linkuri de pe siteuri satirice si incitai ateii sa le comenteze, raspandeai in realitate citate duhovnicesti. Da, Jorpale, sunt eu nebun.

| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

Va veni vremea ca oamenii sa innebuneasca si cand vor vedea pe cineva ca nu innebuneste se vor scula asupra lui, zicandu-i ca el este nebun, pentru ca nu este asemenea lor"

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc ca imi iei apararea. E unul pe aici care ma face nebun si nu mai stiam ce sa-i zic.

| ania a răspuns:

Trebuie să veghem, aşa cum a poruncit Mântuitorul.El ne va da putere să refuzam orice înseamnă a-L trăda pe El şi va fi cu noi.

| VelaJohnny a răspuns:

N-are nici o logica, tot felul de pareri legat de 666, ba ca a fost numele lui Nero, ba buletinul intr-o vreme, acum cipurile...
N-are nici o treaba 666 cu cipurile. Nu te fac o persoana rea doar pentru ca le ai implantate, sa meriti „iadul".

| anonim_4396 explică (pentru VelaJohnny):

Religios vorbind,daca te lepezi de buna voie si pecetea duhului sfant primita in chip nevazut,o pierzi in favoarea numarului fiarei, ce-ti va fi imprimata tot in chip nevazut, cu laser pe frunte, in locul cipului, un cod de bare ce va cuprinde si numarul fatidic, vei merita iadul. Fiindca lepadarea vine incet si atat de normala va parea incat fiecare o va face ca un gest firesc.

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns:

Cine o sa incerce sa imi bage cipul, o sa primeasca nici mai mult, nici mai putin decat ceea ce merita. Daca o fi neaparat reala treaba cu spiritele demonice si cu 666 nu sunt in masura sa dau VERDICTE, asa ca, Jorpale, eu spun sa ne vedem de ale noastre pana la acele vremuri si sa nu ne mai pierdem timpul cu postacii reptilelor. Ma bucur ca ai atat de mult timp sa ti-l pierzi cu ei, dar, poti sa-l folosesti si la ceva mai util, in opinia mea.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Cred ca oricum, la un moment dat vor ajunge sa controleze tot ce facem si dreptul de a ne controla viata nu poate apartine decat lui D-zeu, asa ca, nu mi se par intentii bune, normal.

| krazzy a răspuns:

Scrie calr in scriptura ca cine va accepta pecetea, se leapada de Dumnezeu, ai nevoie de ochelari, ia o traducere corecta!

| krazzy a răspuns:

In nicun caz nu trebuie luate!