| anonim_4396 a întrebat:

Absolvent de cibernetica si monah, care explica numarul fiarei; si care se teme de acest numar si de incalcarea drepturilor fundamentale ale noastre de catre puternicii lumii; http://www.youtube.com/watch?v=Xq4VYeRjlyw CE parere aveti? este drumul spre iad pavat cu bune intentii?

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Cam periculos pentru mantuirea noastra.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Filmuletul e mai comic ca Stan si Bran.

| usuk a răspuns:

Bhai' omule bhai', asta e o prostie; nimeni nu ne va baga cipuri, nicaieri, niciodata; daca se va intampla, ar constituii o incalcare flagranta a drepturilor omului..deci, asa ceva NU se va intampla

| ErrorFound a răspuns:

Mai baubalica, tu trebuie sa intelegi ca nimeni si nimic nu poate controla umanitatea intr-o astfel de masura.

Nu stiu ce parere au crestinii, dar satanistii spun ca iadul(crestin) nu e a lui Satan.

| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Ma eroare? EU vad zilnic, ca asta se intampla, si nu nu e numai ca vad eu, dar bunicul meu mi le-a spus de mult, si nu citea decat scanteia ziarul partidului comunist si acolo nu scria de astea.a murt acum20 de ani si avea 93.stia multe, si cele mai multe s-au adeverit in asa masura incat nici nu e cazul sa discut ori sa te conving pe tine ori pe altii.satanistii spun? neinteresant decat ca o imparatie dezbinata impotriva ei insasi e sortita pieirii.nu ppoate fi controlata umanitate? ma intreb ce varsta ai si cu ce te ocupi in afara de TPU? fiindca e ciudata parerea asta a ta.si neadevarata.

| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Acum lasand la o parte religia problema ca acestia isi fac grij ca acele cip-uri vor controla mintea umana, dar cum ai zis si tu e imposibil (deocamdata), pe dealta parte acele buletine care se vor scoate vor avea implantate gps-uri de unde vom putea fi localizati, si asta e bine pentru ca rata infractionala va fi mai mica, dar rau pentru ca cei de sus vor avea mai multa putere asupra maselor, iar daca se mai naste un tiran masele rebele vor fi neputincioase, iar cat timp un asfel de om va trai lumea o va duce rau.