| bleakk a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=pIrszEwfjCU
Ce inseamna asta? :|

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

O poveste adevarata! Un copilas atat de mic n-ar fi in stare sa minta... Dumnezeu mai face minuni si in zilele noastre dar multi au inima impietrita si nu pot vedea...
Desi multi sunt cei care nascocesc diferite povesti ca L-au vazut pe D-zeu, mai exista persoane care NU nascocesc ci spun prin ce au trecut. Aceste persoane sunt alese, cu mai putine pacate, de aceia D-zeu ii alege pe ei pentru a ne arata noua ca exista si ca ne vegheaza, dar asa cum pe vremea Lui Isus multi nu credeau, la fel sunt si astazi mai multi care nu cred. Pacat de acei care nu cred ca habar nu au ce fac, iar cand vor avea habar va fi prea tarziu!

| drutzix a răspuns (pentru lpavel):

Ma faci sa rad! Un copil mi-a spus odata ca a vazut un unicorn asta inseamna ca exista unicorni deoarece copiii nu stiu sa minta?

| lpavel a răspuns (pentru drutzix):

M-am referit la copilasi care inseamna 3-5 ani...