| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ia uitati o demostratie a evolutiei omului https://www.youtube.com/watch?v=-qvY6VgDL-0.Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Materialul este bine realizat, chiar dacă aste-as doar presupuneri(mai mult), pentru că nimeni nu a putut încă demonstra sustenabil cum că omul se trage din maimuță.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Strămoși avem toți, altfel nu am avea părinți, bunici străbunici, etc. happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru DeyCj):

Din faptul ca nu se stie din ce a evoluat omul nu rezulta ca nu stim daca omul a evoluat.

| DeyCj a răspuns (pentru Inferno):

De evoluat, e evident că da, dar din ce a evoluat, sau dacă a fost creat de ceva/cineva, nimeni nu știe, doar se presupune că se știe.Biblia nu e o dovadă sustenabilă 100%, ci doar un reper.

| Inferno a răspuns (pentru DeyCj):

"sau dacă a fost creat de ceva/cineva, nimeni nu știe"

Daca este evident ca a evoluat atunci tot atat de evident trebuie sa fie si faptul ca nu a fost creat (in mod direct) de nimeni.

| varsanofie a răspuns:

Reușit!

| Blexistroni a răspuns:

Foarte reușit