| Steregoi a întrebat:

Ieremia 7:32:"De aceea, iată vin zile, zice Domnul, când locul acesta nu se va mai chema Tofet şi valea fiilor lui Hinom, ci valea uciderii, şi în Tofet se vor face înmormântări din pricina lipsei de loc."

Nu-i asa ca aceasta profeție se împlinește întrucât populația lumii va creste atât de mult, înainte de Armaghedon, incât nu vor fi locuri de înmormântare? Ați auzit de teascul mâniei din Apocalipsa 14:20?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista mereu varianta incinerarii

Răspuns utilizator avertizat