| mentholinks a întrebat:

Haideti sa ne adunam in valea Armaghedon poate vine Apocalipsa. Cine se baga?

22 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ce vrei tu e ca si cand te-ai rastigni pe o cruce si ai crede ca devii Isus Hristos.
Adica un mate fake.
Du-te, stai acolo. La un moment dat te vei plictisi si te vei intoarce acasa.

| ania a răspuns:

Mai bine stăm în rugăciune și ne pregătim pe plan local

| Celcestietot a răspuns:

Si pentru cine luptam?

| mentholinks explică (pentru Celcestietot):

Pai nu stiu dar asa a poruncit Dumnezeu sa se adune toate neamurile acolo pentru lupta.

| Raullalu a răspuns (pentru mentholinks):

Eu zic ca e bine sa citești mai atent apocalipsa și apoi sa vezi cine se va aduna acolo și sub ce conducere.

| Celcestietot a răspuns (pentru mentholinks):

Uite ce spune in Apocalipsa :

,, 13. Am văzut trei duhuri necurate, ca nişte broaşte, ieşind din gura balaurului, din gura fiarei şi din gura profetului fals. 14. Acestea sunt duhuri de demoni, care fac semne şi se duc la regii întregii lumi ca să-i adune pentru războiul zilei celei mari a Dumnezeului Atotputernic.''

Ii aduna in locul numit Armaghedon. Lupta finala intre bine si rau, pentru cine lupti?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Este categoria religie.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ei bine, uite ca aici este topic cu referinte biblice.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Armaghedonul din Bibliewinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar de ce nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu cred asta. Dar, totusi, daca nu vezi ceva, nu inseamna ca nu exista, am dreptate?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, ceea ce a creat omul este Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Facem un naruto run acolo?

| TristanTzara a răspuns:

Cred că uiți una din următoarele: (1) valea Armaghedonului e în Israel, (2) Călătoriile internaționale nu sunt permise în perioada asta, (3) Noi suntem în România.