| AvalohAlyn a întrebat:

IL admirati pe Iisus Christos (Dumnezeu intrupat)si viata Lui?
Crezi ca e modelul SUPREM de urmat in viata?

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Isus este modelul perfect de urmat pentru creștini. Dacă îl urmăm cu adevărat devenim oameni mai buni, fără prejudecăți față de cei care gândesc diferit de noi, mai iubitori și iertători. 1Petru2:21.ioan13:34,35

| whatevernvm a răspuns:

Nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Eu cred in el.
Modelul suprem? Nu stiu... Nu vreau sa zic ceva gresit, dar nimeni nu poate sa faca ce a facut El.

| Wøodenpints a răspuns:

Omu' transforma apa în vin, cine n-ar vrea să fie ca el? Beții interminabile!

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, toata lumea a auzit de Isus, insa putini cunosc scopul pentru care El a venit pe pamant si faptul ca nu este doar un om bun, care a infaptuit miracole si a predicat Regatul Lui Dumnezeu.
Sacrificiul pe care l-a facut pentru oameni ar trebui sa ii motiveze sa respecte invataturile Lui Isus si sa ii imite generozitatea si bunatetea, despre care intelegem ceva si din episodul transformarii apei in vin, cum ti s-a zis. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voua v-a luat biblia gandirea.Va puteti orienta in spatiu?

| 6684464 a răspuns:

Desigur ca este modelul SUPREM. Pe cine mai stii tu ca a invins un razboi doar prin iubire?
Sunt 2000 de ani de la ridicarea Lui la cer si inca sunt multi oameni care cred in El, si El ce a facut? Doar a iubit.

Răspuns utilizator avertizat
| MistretulPufos a răspuns:

As face vin din apa, as face bani din asta, as merge pe apa si nu as putea muri

| Florazul15 a răspuns:

Crezi ca era sarac?

| lidiacengher a răspuns:

Biblia spune ca el si a dat viata pentru noi, ca noi sa putem avea viata vesnica