| xerxes1 a răspuns:

Trebuie sa ai o data incredere oarba in Biblie si apoi alta la fel in diferitele traduceri si modificari prin care a trecut.
Biblia Sinodala
"28. Căci socotim că prin credinţă se va îndrepta omul, fără faptele Legii."(Rom. 3, 28)
Biblia Anania
"28Căci socotim că prin credinţă se va îndreptăţi omul, fără faptele legii. "(Rom. 3, 28)

A indrepta si a indreptati, doua cuvinte cu sensuri diferite de care depinde mantuirea credinciosilor.

| Idris a răspuns (pentru xerxes1):

Xerxes1, stii unde pot gasi aceste Biblii in format PDF?

| AlexeHellsing a răspuns:

Putem avea și o întrebare?