| Filip23 a întrebat:

In ce consta nobletea? (caracter, nu titluri medievale)

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

In stapanirea atitudinii si supunerea in fata lui Dumnezeu prin decizii dupa voia Lui.

| Filip23 explică (pentru Raniia):

Asa mi se pare si mie. Am pus intrebarea dintr-un singur motiv. Pentru ca mi se pare ca Hristos a venit pe Pamant ca sa ne innobileze, sa ne faca demni de a trai intr-o lume curata.

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Prin noblete eu inteleg un caracter interior placut, deosebit de ceilalti, o inima mare si simtitoare.Un om care traieste la cele mai inalte standarde.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

Inima unui om este maxim cât pumnul acestuia. Dacă-i mai mare, deja asta implică probleme medicale.

| costis a răspuns:

Pai cred ca sa nu te amesteci in murdarii, in certuri, sa nu faci rau, sa nu iti doresti ce e al altuia.

| 4b a răspuns:

In silinta ta de a nu-ti face titlu de raswinking

| Filip23 explică (pentru 4b):

BB4x4 parca am exclus titlurile