| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Ce animale traiau in timpurile medievale?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Animale de casă mai ales.
Și animale sălbatice.
Unele au dispărut, domnițele virgine și cacavalerii rătăciți.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dinozauriiwinking

| Drimmero a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dinozaurii erau din cretacic-jurasic, cu mult timp in spate, acum milioane de ani pe scara geocronologica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balaurii, dragonii, zanele, uriasii cam ce vezi u in Games of Trones laughing
Hai ca o intrebare ca asta n-ai cum sa o ei in serios : )) (exceptie daca ai 10 ani)
Daca esti exceptia atunci- In timpurile medievale traiau acelasi animale ca si azi.Numai ca in numar mult mai mare, ursii, dar in special LUPII- constituiau un pericol mare pentru populatia din imprejurimea paduriilor.
Poti mentiona faze, ca zilninc sunt extinse specii de animale, dar alea probabil nici n-ai auzit vreodata, traind in zone mai exotice. specii relativ neinsemnificative pentru oamenii de rand.