| anonim_4396 a întrebat:

In evul mediu a fost paradisul pe pamant?

15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

A fost pe dracu. Munceai din greu sa nu mori pe moment si atat, ca dupa un timp tot sa mori. Adica traiai sa te chinui. Bine, lasa aia smecheri care aveau sclavi, ca aia o duceau bine.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Sectancti asta vor din nou evul mediu, ei sa conduca totul

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu vor evul mediu, vor sa fie smecheri, bogati si cu multa influenta, iar noi sa muncim ca prostii, sa nu ne dorim placeri ca asa au vrut ei sa credem ca nu e bine sa vrem asta, dar ei sa doreasca si sa profite de toate placerile.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Cum asa, ei nu vor bani, banul e ochiul dracului nu, nu spune iisus ca nici un bogat nu va ajunge in imparatia lui

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Si ce, sectantii astia nu tot dupa bani umbla? Tu ce parere ai! Sau si daca nu, vor sa impuna convingerile lor, sa faci ca ei, ca apoi sa si muncesti pentru ei, hahahaha.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu,ei sunt saraci,nu alearga dupa bani ca scopul lor este raiul, ce sens are saai averi pe pamant le manca molile vorba lui iisus, strangeti averi spirituale nu pamantesti desgur ca ei au masini, vile, bani si cred ca dumnezeu e fraier si nu le vede

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai nu are cine sa le vada, care dumnezeu? Pai am zis, si daca sunt saraci, vor sa impuna convingerile lor fara nici un temei. Adica sa nu am avere sa ma bucur de viata, ca apoi sa mor, se rupe firu si am trait ca fraieru, pai nu merge asa.
Daca au avere sau aia care au, sunt smecheri sa aiba doar ei, sa nu ne dea si noua, asa ca, cum o dai tot nu e ok.

Si chiar daca era dumnezeu, cine ne-a programat sa vrem bogatie si bine? Nu tot el? Deci contradictie penibila. Ca daca nu vroia, ne programa sa nu ne placa, asa ca, o dau in barci chiar si ei, dar nu se prind.
Ne-ar fi programat sa muncim de dim pana seara si sa ne placa, si era altfel.
Asa ca...e aiureala oricum ar fi.

Ca aia "dumnezeu s-a saturat de rautatea noastra", dar cine ne-a facut rai din gene? Nu tot el la o adica? HAHAHA!
Iar daca era asa smecher cum il fac astia, reproiecta treaba, dadea din degete si disparea rautatea din toti, sa zicem ca avea eroare de proiect si nu se prinsese, asa ca ti-am zis ca sa vezi si tu anapodeala.

| SilentRain a răspuns:

Paradisul foametei

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Pacatoaso a fost Dumnezeu pe pamant, cum sa fie foamete, guverna trimisul direct a lui dz pe pamant, a fost lapte si miere de asta multi au dat in diabet si sa ajuns la suferinta desi nu le placea acel trai de viata

| Dismally a răspuns:

Iadul poate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au fost anii gloriei mele!

| Pelo09 a răspuns:

Salut, in conformitate cum spune Biblia nu a fost încă paradisul pe pământ ci pământul va deveni paradis.
Dacă Te-a ajutat răspunsul meu te rog ajută-ma cu o funda

| RAY a răspuns (pentru Pelo09):

Conform bibliei a cere ceva este pacat

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Normal că este păcat. Este plină țara asta de asistați sociali, de handicapați și bolnavi închipuiți.

| Pelo09 a răspuns:

Salut, dacă dorești mai multe Informării despre acest subiect te rog da-mi un mesaj