| anonim_4396 a întrebat:

In prima zi Dumnezeu a creat cerurile si pamantul apoi a zis sa fie lumina. In ziua a patra a facut soarele si luna. Ce lumina a fost cand a zis el in prima zi sa fie lumina daca soarele la facut in ziua a patra?

33 răspunsuri:
| capito a răspuns (pentru martzian):

Domnule Tesla nu ma intereseaza cum se obtine curentul electric ca daca vreau sa aflu caut pe google. eu vorbe-am de lumina aia crepusculara. poti sa-mi explici ce e.

| martzian a răspuns (pentru capito):

As vrea sa clarificam un lucru: nu gust misto-urile, cu atat mai mult cele neinteligente. O sa te rog sa nu fii obraznic, pentru ca eu ti-am vorbit frumos, chiar si atunci cand ai fost si pe langa si arogant.

Tu ai zis ca fara soare nu exista curent electric, ca raspuns la explicatia mea, iar eu te contrazic, pentru ca asta e o prostie fara seaman. Daca nu mai ai alte intrebari, relaxeaza-te si nu te mai umfla in pene. Daca vrei explicatia cu privire la lumina, ea este acolo, trebuie doar sa o recitesti. Dar nu ai nici un motiv sa depasesti limita bunului simt.

| capito a răspuns (pentru martzian):

Imi cer scuze daca te-am jignit cu ceva. nu asta a fost intentia mea, dar nah sunt si oameni mai sensibili. tu incerci sa ma convigi ca e posibil. eu pana nu imi explici nu pot sa afirm ca ai dreptate. fara o sursa de caldura nu cred ca poti produce curent electric. fara soare nu ar fi atmosfera si nici viata nu ar fi posibila pe pamant. sunt 5 tipuri de a produce curent. hidrocentralele; centrale nuclearo electrice : centrale eoliene. centrale solare si mareomotrice. posibil sa mai fie cateva. si eu nu am pene. hai sa nu furam curent. happy. putem sa ne contrazicem si fara sa ne jignim