| Alex a întrebat:

In religia musulmana, o musulmana se poate casatori cu un crestin sau nu?

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da, dacă acesta trece la religia musulmană.

| soimos a răspuns:

Doar dupa ce acesta se convorteste la Islam.
Unei musullmance ii este interzisa lepadarea de islam, cu amenintarea condamnarii la moarte, pedeapsa care se da atunci cand te lepezi de islam!

| seen a răspuns:

Religie musulmana
deci pentru ei esti crestin daca esti musulman
Lacare vine raspunsu da o musulmana se poate casatori cu un crestin (crestin ce crede in religia musulmana) si se inchina cu fata la mecca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar in clipa in care tipa fuge cu iubitul, undeva unde sa nu-i gaseasca rudele ei laughing Musulmanii considera persoanele de alta religie ca fiind necredincioase. Dar, cand iubirea este mare, faci pe dracu' in 4 laughing

| luv a răspuns:

Da, daca el isi schimba religia in islam

| TryToKillMe a răspuns:

Da se poate casatori. dar ATENTIE: copilul va fi o corcitura (musulmano-crestinrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor