| anonim_4396 a întrebat:

În spiritul toleranței, ar merge creștinii să zică "frații noștri atei"? Și invers, ateii: "frații noștri creștini"?

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Fratele meu, Sabin!

https://www.youtube.com/watch?v=E3GVXBeCPxo

P.S.: Crestinismul asta pare sa aiba alte origini decat cele divine.

| 愛日本 a răspuns:

De ce nu? Dar suna ciudat, de ce atatea cuvinte cand poti zice ''ba'' sau ''prieteni''

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Eu sunt fratele vostru?

| Inferno a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ooo! Fratele meu!
Sa-ti traiasca familia ba!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Inferno):

Oo si tie de asemenea geamanul meu diabolic. Mergem sa mai bagam niste pocaiti la cazanul cu smoala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Coexistenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de ce sa nu mearga? noi crestinii santem oile cele smerite si ascultatoare,iar ei,sant fratii nostri, cei distepti, intelijenti, rationali, si probabil dezmosteniti.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Desigur, crestinii ar face asta. "Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti".
Toti ar trebui sa facem asta. Dar vezi tu, suntem supusi ispitei, si uneori ne infuriem si zicem vorbe urate celui de langa noi.

| Ben00 a răspuns:

Tot oameni sunt. Doar in ce priveste despartirea de Dumnezeu, in asta nu pot fi frati.