| Cocîrlăndosu a întrebat:

În sublima lume a neoprotestaţilor nu se întâmplă nimic rău! Sau poate se întâmpla multe şi nu se mediatizează? Hmm! Eu tare cred că ce transpare uneori prin media este doar vârful minuscul al iceberg-ului! Oare mă înşel?

http://www.antena3.ro/......08643.html

Oare cum e să dai din gura duminica la biserică cu Doamne Doamne iar în timpul liber să trimiţi imagini porcoase la enoriaşe?

62 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Am mers pe un pod într-o zi şi am văzut un om stând pe margine, pe cale de a sări. Am alergat şi i-am spus:
- Oprește-te, nu sări!
- De ce să nu sar? a întrebat el.
- Ei bine, sunt multe motive pentru care să trăiești!
- Cum ar fi?
- Eşti religios?
- Da!
- Și eu. Eşti creştin sau budist?
- Creştin
- Și eu. Catolic sau protestant?
- Protestant.
- Și eu. Episcopalian sau baptist?
- Baptist.
- Wow, și eu. Eşti din Biserica Baptistă a lui Dumnezeu sau din Biserica Baptistă a Domnului?
- Biserica Baptistă a lui Dumnezeu.
- Și eu. Eşti din Biserica Baptistă a lui Dumnezeu, sau din Biserica Baptistă Reformată a lui Dumnezeu?
- Biserica Baptistă Reformată a lui Dumnezeu
- Și eu. Ești din Biserica Baptistă Reformată a lui Dumnezeu, reformată în 1879, sau din Biserica Baptistă Reformată a lui Dumnezeu, reformată în 1915?
- Biserica Baptistă Reformată a lui Dumnezeu, reformată în 1915.
I-am spus: „Mori, gunoi eretic!" şi l-am împins de pe pod.

| Cocîrlăndosu explică (pentru мιнαɛℓα36):

laughing Ăsta e cel mai tare! Cred că am să-l învăţ pe de rost să-l spun pocăiţilor! E cu un pic de tâlc! Te ador, Mihaela!