| Sponsorul a întrebat:

In zi de sărbătoare am voie sa fac sala? Sa trag de haltere si sa fac diverse exercitii?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, domnul sa odihnit in ziua a saptea de sabat

| anonimg a răspuns:

In Sabat mă rezum doar la ușoară încălzire.

| Donsavas a răspuns:

Având în vedere că timpul e o iluzie, eu zic ca poti sa faci cand vrei ce ti propui.

| AC4S4 a răspuns:

Fiecare decide pentru el dacă să lucreze sau nu. O zi pe săptămână ar trebui să o dedicăm Domnului. Să citim din Biblie, să ne rugăm, să Îl lăudăm. În rest, de restul sărbătorilor, nu cred că e greșit să muncești. Greșit e să judeci pe cei care lucrează, sau pe cei care nu lucrează... în zilele respective.

Răspuns utilizator avertizat