| GreenStreetHooligan a întrebat:

Salut Tpu...Sa incep.Am 15 ani 42-45 kg. si 1.63 inaltime. Dupa cum observati stau foarte prost/A-si dori(de la cei care practica culturism/fac sala)sa imi faceti un program cu diverse exercitii fizice.De sala nu vreau sa ma apuc deoarece am primit avertizari ca imi va oprii cresterea.Pe langa am gantere de 4kg si haltere de 15/20 respectiv 30kg. Vreau sa imi da.ti sfaturi si de alimentatie.Folosinduva de acestea doresc sa-mi faceti un program care sa nu imi afecteze coloana ...In cateva luni vreau sa vad rezultate(masa musculara cat de cat)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Acasa o sa vezi rezultate in ani, in cateva luni se vad diferente cu sala.

Legat de exercitii :

http://www.getfit.ro/......acasa.html

Si legat de alimentatie, 4-5 mese pe zi bogate in proteine, gasesti aici mai multe informatii : www.culturism.ro/alimentatie

4 răspunsuri:
| hAz2013 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu faci sala pana la 18 19 ani. Fai cu gantere de 15-20 KG. Masa : de dimineata un mar, fruct si un ceai pe la pranz o supa iar seara niste fripturica fara GRASIMI te vei face un smecher

| Cosmin86 a răspuns (pentru hAz2013):

Esti prost? Cu alimentatia aia nu pui muschi nici in 20 de ani

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru hAz2013):

Bai baiatule cu alimentatia cresti invers. BRAVO ai depasit gradul de prostie
Mai dai si indicatii, pe cand tu esti pe langa

| bogdanrosu495 a răspuns:

Am incercat si eu acasa, dar e cam greu. Sunt de o varsta cu tine, am consultat mai multi antrenori si mi-au zis ca nu este nicio problema sa ma apuc la aceasta varsta.